Байден може взяти участь у майбутній конференції щодо України у Швейцарії, – ЗМІ


Байден може взяти участь у майбутній конференції щодо України у Швейцарії, - ЗМІ

Фото: президент США Джо Байден (Getty Images) Автор: Валерія Поліщук

Президент США Джо Байден може взяти участь у конференції високого рівня з питань миру в Україні, яка відбудеться у Швейцарії приблизно в середині червня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на NZZ.

Видання з посиланням на джерела повідомило, що в конференції візьме участь президент США Джо Байден.

Як правило, остаточне рішення ухвалюють тільки за першою вимогою, тим паче що Швейцарія та Україна ще не розіслали запрошення.

Наразі президент Байден не підтвердив свою участь в американській делегації, повідомила прессекретарка посольства США в Берні.

Однак шанси на приїзд Байдена зросли. Він має взяти участь у саміті G7 в Італії безпосередньо перед запланованою конференцією щодо України.

Глобальний саміт миру

Виступаючи на саміті G20 у листопаді 2022 року, президент України Володимир Зеленський запропонував “формулу миру”, щоб зупинити російське повномасштабне вторгнення.

У січні 2024 року Україна та Швейцарія розпочали підготовку до проведення Глобального саміту миру, на якому обговорюватиметься запропонована “формула миру”. Зустріч відбудеться на рівні глав держав, у її підготовці задіяно понад 80 держав та міжнародних інституцій.

Раніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомляв, що Росію можуть запросити на Глобальний саміт миру, який організує Україна. Але її участь можлива лише на другому саміті.

Нещодавно президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із генеральним секретарем Організації американських держав Луїсом Альмагро. Під час бесіди сторони обговорили, зокрема, підготовку майбутнього першого Глобального саміту миру.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua