Європейська рада закликала терміново посилити українську ППО


Європейська рада закликала терміново посилити українську ППО

Фото: Шарль Мішель, голова Європейської ради (Getty Images) Автор: Сергій Пишкін

Сьогодні необхідно терміново забезпечити протиповітряну оборону (ППО) України, а також прискорити поставки необхідної військової допомоги.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на висновки Європейської ради.

У висновках Європейська рада вкотре заявила про свою непохитну підтримку Україні, її суверенітету та незалежності. Зокрема вона засудила терористичні обстріли Російської Федерації проти цивільного населення, а також цивільної й критичної інфраструктури. У тому ж числі мова йде й про нещодавні удари по енергетичному сектору.

“Європейський союз (ЄС) та його держави-члени активізують надання гуманітарної допомоги та допомоги з питань цивільного захисту, включаючи таке обладнання, як генератори та силові трансформатори”, – зазначається у висновках.

Водночас Європейська рада наголосила на необхідності:

  • терміново забезпечити ППО України;
  • прискорити й інтенсифікувати доставку всієї необхідної військової допомоги, включаючи артилерійські боєприпаси та ракети.

Зокрема, як пише Deutsche Welle, під час розмови з журналістами голова Європейської ради Шарль Мішель відзначив, що нові поставки зброї й боєприпасів нашим воїнам є “питанням не місяців, а днів і тижнів“.

Головні потреби України

Протягом останніх місяців посилення протиповітряної оборони, а також поповнення артилерійських снарядів стали гострими проблемами для нашої країни. У тому ж числі ситуацію погіршило посилення терористичних ударів Російської Федерації по енергетичному сектору нашої країни.

Внаслідок цього президент Володимир Зеленський закликав провести засідання Ради Україна-НАТО. Як відзначив генеральний секретар Єнс Столтенберг, засідання відбудеться вже цієї п’ятниці, 19 квітня. Він додав, що серед головних питань, як він очікує, будуть протиповітряна оборона України, а також артилерійські снаряди.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua