У Харкові змінять назву двом станціям метро


У Харкові змінять назву двом станціям метро

Ілюстративне фото: у Харкові дві станціх метро змінять назву (Getty Images) Автор: Наталія Кава

У Харкові міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища вирішила змінити назву двох станцій метро. Також буде змінено назву низки вулиць у місті.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Харківську міську раду.

Як розповіли у відомстві, на засіданні комісії було вирішено перейменувати дві станції метрополітену: станцію метро “Пушкінська” – на “Ярослава Мудрого”, а “Південний вокзал” – на “Вокзальну”.

Окрім цього буде перейменовано низку вулиць, назви яких пов’язані з країною-агресором. Мова про вулицю Аерофлотську – буде вулицею Антонова, вулицю Бакуніна – буде вулицею Багата, вулицю Васнєцова – буде вулицею Всеволода Нестайка, вулицю Сибірську – буде вулицею Поліською, а провулок Красноярський перейменують на провулок Юрія Вороного.

Деколонізація України

Навесні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон “Про географічні назви” щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України.

А цього року Верховна рада підтримала перейменування низки міст України: нові назви отримають Красноград, Сєвєродонецьк і Ватутіне.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua