Боррель: Росія є найбільшою загрозою для Європи

Європейці повинні знати, що російська армія буде на кордоні з Польщею.

Жозеп Боррель

Під час виступу Оксфордському університеті щодо ситуації з безпеки у світі високопоставлений дипломат ЄС Жозеп Боррель назвав Росію найбільшою екзистеційною загрозою для Європи і зазначив, що “європейці повинні знати, що російська армія буде на кордоні з Польщею”.

Про це пише Укрінформ.

“Сьогодні Путін є екзистенційною загрозою для всіх нас. Якщо Путін досягне успіху в Україні, він там не зупиниться. Перспектива, за якої в Києві буде утворено маріонетковий уряд, як це відбулося в Білорусі, коли російські війська будуть на кордонах Польщі, а Росія контролюватиме 44 відсотки світового зернового ринку, — є чимось таким, про що європейці мають знати”, — зазначив Боррель.

Дипломат додав, що Європа, намагаючись створити для себе коло друзів, опинилася у вогняному колі “від країн Сахель до Близького Сходу, від Кавказу до нинішнього поля бою в Україні”, а система, вироблена з часів холодної війни втратила свою ефективність. 

В умовах, коли США втратили свою гегемонію, постала реальна загроза зникнення самої Європи.

“Насамперед ми маємо зробити чітку оцінку щодо небезпеки з боку Росії, саме Росія вважається найбільшою екзистенційною загрозою для Європи. Можливо, не всі в Європейській раді з цим погоджуються, але більшість підтримують цю ідею. Росія є екзистенційною загрозою для нас, і ми зобов’язані мати відкриті очі в оцінках цього ризику”, — сказав Боррель.

Дипломат додає, що путінська Росія повернулася до імперіалістичного розуміння світу, до царських часів та часів радянської імперії.

“Це була Грузія 2008 року. Це був Крим у 2014 році. Ми не бачили або не хотіли бачити еволюцію Росії під наглядом Путіна. Навіть попри те, що Путін сам попередив нас на Мюнхенській безпековій конференції у 2007 році. Важливо перечитати, що Путін сказав у 2007 році під час безпекової конференції в Мюнхені, – те, що, я боюся, ніхто не хотів чути або розуміти”, — сказав дипломат.

Європейці були переконані, що модель взаємовідносин на основі співробітництва та взаємної економічної залежності може призвести і до політичних змін у Росії та навіть у Китаї, але це було помилкою. Але залежність від російського авторитаризму, від викопного пального перетворилася на зброю.

Попри те, що навіть президент Франції Емманюель Макрон, який захищав Росію, закликав боротися із Путіним, в ЄС є країни, які вважають РФ “хорошим другом”.

“Наша політика стосовно Росії завжди перебуває під загрозою, коли одного голосу достатньо для вето, як це (прем’єр-міністр Угорщини) Віктор Орбан довів, коли затримав наш нещодавній пакет допомоги для України. Водночас в Сполучених Штатах політична поляризація затримала пакет військової допомоги (для України) на пів року. У розпалі війни пів року – це дуже багато часу. Це може дорівнювати різниці між перемогою та поразкою у війні”, підкреслив Боррель.

  • 1 лютого, всі 27 країн членів Євросоюзу погодилися на надання Україні 50 млрд євро. Це забезпечує постійне, довгострокове, передбачуване фінансування для України. Ці кошти передбачають надання 17 млрд євро прямої допомоги і 33 млрд у вигляді кредитів. Кошти мають надавати протягом чотирьох років для того, аби Україна могла платити зарплати бюджетникам та відновлювала понищені росіянами об’єкти.
  • Європейські країни зобов’язалися виділити Україні військову допомогу у 2024 році на щонайменше 21 мільярд євро.
  • Чехія знайшла понад мільйон артилерійських боєприпасів для України.

lb.ua

Exit mobile version