Голови урядів країн Балтії та Німеччини обговорили розвиток ВПК та підтримку України

Шольц також запевнив, що у разі можливої російської агресії Німеччина готова допомагати країнам Балтії захищатися.

Олаф Шольц та Евіка Силіня

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув до Риги і зустрівся з прем’єр-міністрами Латвії, Литви та Естонії.

Про це повідомляє LSM.

Канцлер Німеччини та прем’єри країн Балтії обговорили питання, пов’язані з безпекою, обороною та підтримкою України.

На прес-конференції Шольц запевнив, що виробництво боєприпасів у його країні збільшується, крім того Німеччина підтримує ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України. 

Підписуйтесь на наш Tелеграм канал

Прем’єрка Латвії Евіка Силіня заявила, що військова індустрія має посилювати не лише підтримку Україні, що сьогодні є першим пріоритетом, а й зміцнювати спільний простір безпеки Європи.

“Тому що Латвія (і, гадаю, країни Балтії) віддала Україні досить багато свого військового потенціалу, можна сказати, навіть понад можливості, і зрозуміло, що нам треба думати про те, як нам наповнити наші склади та зміцнити самих себе та загалом підняти на новий рівень нашої обороноздатності”, – наголосила вона.

Шольц також запевнив, що у разі можливої російської агресії Німеччина готова допомагати країнам Балтії захищатися, і рішучість Німеччини підтверджується розміщенням підрозділу Бундесверу в Литві та винищувачами ВПС Німеччини, які патрулюють повітряний простір регіону.

  • Україна отримає прототипи артилерійських снарядів дальністю у 100 кілометрів від німецького оборонного підприємства Rheinmetall.
  • Німецький оборонний концерн Rheinmetall заявив, що планує збудувати щонайменше чотири заводи в Україні, оскільки планує досягти рекордних 10 мільярдів євро продажів цього року/

  • Німецьке оборонне підприємство Rheinmetall планує збільшити виробництво артилерійських боєприпасів до 700 тисіч снарядів на рік за допомогою розширення виробничих потужностей та будівництва нових заводів в Україні та Литві.

  • У лютому у Німеччині почали будувати завод Rheinmetall, де вироблятимуть артилерійські снаряди. Вартість заводу складатиме орієнтовно 300 мільйонів євро, на підприємстві працюватимуть 500 робітників.

  • На початку грудня стало відомо, що Rheinmetall запустить свій завод в Україні вже у 2024 році. У підприємстві очікують укласти з Україною угоду щодо виробництва бронетранспортерів Fuchs і бойових машин піхоти Lynx. 

lb.ua

Exit mobile version