Частина країн ЄС відмовляться передавати активи РФ на закупівлю зброї для України, – Politico


Частина країн ЄС відмовляться передавати активи РФ на закупівлю зброї для України, - Politico

Фото: голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн (Getty Images) Автор: Валерія Поліщук

Частина країн Європейського союзу можуть відмовитися від плану з використання прибутку від заморожених активів Росії для купівлі зброї для України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

Пропозиція надійшла напередодні зустрічі 27 посланців ЄС у середу, 8 травня, на якій Бельгія, яка головує в Раді, сподівається укласти угоду щодо розблокування фінансування для України.

За словами шести дипломатів ЄС, країни, які виступають проти військової допомоги Києву, можуть обмежитися наданням гуманітарної допомоги Києву.

Видання зазначає, що це остання спроба залучити на свій бік країни ЄС, які не входять до НАТО – такі, як Австрія, Мальта, Кіпр та Ірландія. Інші затяті критики військової стратегії ЄС в Україні, такі як Угорщина та Словаччина, також підтримують це застереження.

Однак відмова від плану із закупівлі зброї Україні за рахунок російських активів не зніме всіх побоювань. Країни ЄС, які також входять до G7, – Німеччина, Франція та Італія – з найменшим ентузіазмом ставляться до цієї пропозиції через юридичні та фінансові ризики, сказав один із дипломатів ЄС. Є побоювання, що ці країни не підтримають угоду в середу.

Якщо угоду схвалять, вона відкриє шлях до того, щоб ЄС перерахував від 2,5 до 3 млрд євро до липня на підтримку оборони України від російської агресії.

Використання російських активів

Наразі Захід заморозив близько 300 мільярдів доларів російських активів. Програма конфіскації активів практично відкинута, оскільки такі дії можуть бути незаконними. Водночас розглядається можливість використання прибутку або відсотків від цих активів для підтримки України.

Остаточне рішення буде ухвалено на саміті G7 в Італії в червні.

Катаріна Матернова, посол ЄС в Україні, вважає, що до кінця 2024 року Україна зможе скористатися російськими активами, замороженими Заходом.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua