Республіканці просять Байдена запобігти співпраці Франції з “Росатомом”, – Reuters


Республіканці просять Байдена запобігти співпраці Франції з "Росатомом", - Reuters

Архівне фото: президент США Джо Байден (Getty Images) Автор: Дмитро Браславський

Впливові члени Республіканської партії США просять президента Джо Байдена втрутитися і перешкодити співпраці французької компанії з “Росатомом”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Видання ознайомилося з листом від голови комітету у закордонних справах Палати представників Майкла Маккола та сенатора Джима Ріша, які закликали Байдена не відмовлятися від санкцій щодо Росії. В іншому разі це дасть змогу французькій компанії Electricite de France брати участь у проектах з атомної енергетики спільно з “Росатомом”.

Законодавці заявили, що компанія Electricite de France може придбати дочірню компанію американської компанії, яка разом із “Росатомом” брала участь у проєктах з атомної енергетики в Угорщині, Туреччині та Єгипті. Ці проєкти були припинені протягом багатьох років через санкції.

Тому республіканці закликали Байдена перешкодити французькій компанії працювати над проектами цивільної атомної енергетики з російською державною атомною компанією “Росатом”.

Не перший випадок співпраці “Росатома” з Францією

Раніше Bloomberg писало, що французька компанія Framatome співпрацює з “Росатомом” над створенням ядерного палива.

Видання повідомляло, що це необхідно для виробництва палива для реакторів, що забезпечують електроенергією 100 млн жителів Східної Європи.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua