Польща відкрита до розміщення ядерної зброї, але рішень ще немає, – Дуда


Польща відкрита до розміщення ядерної зброї, але рішень ще немає, - Дуда

Фото: президент Польщі Анджей Дуда (Getty Images) Автор: Каріна Левицька

Польща не проти розміщення ядерної зброї в країні, проте рішень щодо цього ще немає.

Про це розповів президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє РБК-Україна з посиланням на TVP.

“Рішень про приєднання до програми Nuclear Sharing ще немає, але ми заявляємо про готовність… Я не сумніваюся, що безпека країн, де сьогодні розміщена ядерна зброя, є значно вищою”, – заявив президент Польщі.

Він також зауважив, що нинішнє розміщення ядерної зброї в Європі відображає лінії зіткнення між неіснуючим Варшавським договором і країнами НАТО на початку 1950-х років, а тим часом зміни, з якими світ має справу, після початку повномасштабної війни в Україні. настільки просунуті, що потрібна адаптація Альянсу.

“Сьогодні Росія є найбільшою загрозою не лише для Польщі, а й для всієї Європи. Ми вже давно попереджаємо про серйозні ризики, пов’язані з діяльністю Російської Федерації”, – сказав він.

Президент зауважив, що якщо загроза не була реальною, Польща б не витрачала 4% ВВП на оборону.

“Ми бачимо, що Росія, ведучи наступальну війну проти України, перейшла до воєнної економіки, веде провокаційні дії проти країн НАТО та порушує подальші договори. Це Росія озброює район Кенігсберга, і саме Росія переміщує ядерну зброю на територію Білорусі. Думаю, зрозуміло, хто тут проводить політику ескалації, – сказав Дуда.

Ядерна зброя в Польщі

Нагадаємо, минулого місяця президент Польщі Анджей Дуда заявив про готовність розмістити ядерну зброю в Польщі. Однак в МЗС Польщі таку його заяву не підтримали та Навіть розкритикували. Детальніше про те, чому МЗС не сподобалась ідея розміщення ядерної зброї в Польщі, читайте в матеріалі РБК-Україна.

Водночас президент Литви Гітанас Науседа зауважив, що ідея Дуди має сенс. Він пояснив, що розміщення ядерної зброї НАТО в Польщі сприятиме стримуванню Російської Федерації.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua