Фото: політологи назвали причину протестів у Вірменії (Getty Images) Автор: Іван Носальський, Данило Крамаренко
Населення Вірменії вийшло на протести проти чинного уряду, оскільки воно побоюється нових зіткнень з Азербайджаном після делімітації кордону.
Про це в коментарі РБК-Україна заявили вірменські політологи Армен Ованнісян та Рубен Меграбян.
Протести у Вірменії почалися після того, як влада Вірменії, у тому числі і прем’єр Нікол Пашинян, вирішила провести делімітацію кордону з Азербайджаном. Єреван погодився зберегти кордон, який існував ще за радянських часів.
Організатори протестів вважають, що делімітація є поступками Азербайджану. Меграбян не погоджується з такою думкою.
“Зараз приблизно 200 квадратних кілометрів нашої території під контролем Баку і вони мають повернути її. Але поки що цього не сталося. Процес делімітації – на кілька років”, – зазначив він.
У свою чергу, Ованнісян розповів, що в деяких випадках кордон можуть провести через двір конкретної людини або він може перерізати стратегічні дороги на Грузію.
Але, за його словами, найголовніше – жителі Вірменії не вірять Пашиняну, що Азербайджан відведе свої війська від кордону.
“Очевидно, що втрата вірменами висот і зручніших позицій вигідна Азербайджану на випадок військового зіткнення. Населення впевнене, що зіткнення рано чи пізно буде, незважаючи на всі заяви уряду”, – додав він.
Ованнісян уточнив, що на такому занепокоєнні зіграла проросійська опозиція.
Протести у Вірменії
Нагадаємо, у Вірменії розпочалися масштабні протести після того, як минулого місяця стартувала делімітація кордону з Азербайджаном.
Учасники акцій вимагають відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна, оскільки він погодився на делімітацію.
Більш детально про протести – у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Коментувати