Фото: Північнокорейський і російський диктатори Кім Чен Ин і Володимир Путін відповідно (getty images) Автор: Вадим Ребрина
У Білому домі назвали “розширенням партнерства” офіційний візит російського диктатора Володимира Путіна до Пхеньяна і підписання з північнокорейським колегою Кім Чен Ином договору про стратегічне партнерство.
Про це заявив старший директор з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому Майкл Карпентер, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Укрінформ.
“Щодо зустрічі Путіна і Кім Чен Ина у Пхеньяні та всієї помпезності й пишноти, які відображають тоталітарний характер режим у КНДР, очевидно, що йдеться про розширення партнерства”,- сказав Карпентер.
Це також свідчить про те, де опинилася Росія на світовій арені, зазначив він. Найближчими партнерами РФ стали Північна Корея, Іран, Сирія і “певною мірою” Китай, “який хоч і не надає Росії зброї, але надсилає багато продукції подвійного призначення для виробництва передових систем озброєння”.
За словами Карпентера, йдеться, зокрема, про нітроцелюлозу для виготовлення порохів, оптику, верстати для російського ВПК. І це посилює загрозу для безпеки України і Європи в цілому, відзначив він.
“Це, в широкому сенсі, коаліція яку збирає Росія”, – сказав представник Білого дому. Проте він запропонував порівняти її з коаліцією з 50 країн у Контактній групі з питань оборони України і з приблизно 100 країнами, які “підтримали принципи Статуту ООН у Швейцарії (на саміті миру, – ред.)”.
Путін у КНДР
У вівторок, 18 червня, Путін прибув з візитом до столиці КНДР Пхеньяну. Західна преса пише, що поїздка, швидше за все, пов’язана з пошуком озброєння для війни проти України.
У Пхеньяні Путін і Кім Чен Ин підписали договір про стратегічне партнерство, який, за словами російського диктатора, передбачає у тому числі надання взаємної допомоги у разі агресії проти одного з учасників цього договору. Проте текст документа поки не опубліковано.
Докладніше про візит – у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Коментувати