Під британські санкції потрапили четверо керівників колоній, де утримували політв’язнів та три білоруські фірми.
Велика Британія запровадила санкції проти чотирьох фізичних та трьох юридичних осіб із Білорусі в координації з міжнародними партнерами у відповідь на порушення прав людини білоруським режимом та сприяння незаконному вторгненню Росії в Україну.
Про це повідомляється на сайті уряду Британії.
“Сполучене Королівство запровадило санкції скоординованими діями з міжнародними партнерами проти семи фізичних та юридичних осіб у четверту річницю президентських виборів 2020 року в Білорусі”, — ідеться у повідомленні.
Загальна кількість санкцій проти Білорусі перевищила 200.
Зокрема, у “чорний спиок” Британії потапили керівники чотирьох колоній, де утримувалися політичні в’язні. Ті, хто причетний до “порушень прав людини, репресій проти громадянського суспільства та заходів, що підривають демократію й верховенство права в Білорусі”.
До санкційного списку потрапили:
- начальник виправної колонії №4 Дєніс Толстенков;
- колишній начальник виправної колонії 1 Андрєй Пальчик;
- начальник виправної колонії 3 Філіп Стурчанка;
- начальник виправної колонії 15 Алєксєй Лазаренко.
Також, британський уряд пам’ятає, що режим Лукашенка підтримав війну РФ проти України, дозволивши Росії використовувати територію й повітряний простір Білорусі для атак, а також надав озброєння й логістичну підтримку Москві.
Тож, під нові санкції Британії потрапили ще три білоруські підприємства оборонного й військово-промислового сектору, їм заборонено вести бізнес із британськими фірмами.
Підсанкційними стали:
“СтанкоГомель” — білоруський виробник верстатів, який експортує продукцію для військово-промислового сектору РФ;
НДІЕОМ (Науково-дослідний інститут електронних обчислювальних машин) — афілійована з урядом Білорусі компанія;
“Рухсервомотор” — білоруський виробник верстатів, який експортує товари до РФ для використання в російському військово-промисловому секторі.
Окрім санкцій, Британія також оголосила про заплановане фінансування у 2,5 млн фунтів стерлінгів цього фінансового року на підтримку прав людини й громадянського суспільства в Білорусі, включаючи подальше фінансування Міжнародної платформи підзвітності Білорусі, яка збирає докази грубих порушень прав людини білоруським режимом.
- У червні Велика Британія посилила санкції проти РФ у скоординованих діях з партнерами з G7 для підтримки України. У новому списку 50 позицій, зокрема Московська фондова біржа.
Коментувати