Іранські хакери ймовірно зламали пошту радників штабу Байдена-Гарріс, – WP


Іранські хакери ймовірно зламали пошту радників штабу Байдена-Гарріс, - WP

Фото: хакери могли атакувати пошту співробітників штабу Байдена-Гарріс (Getty Images) Автор: Валерій Савицький

Хакери, що працюють на Іран, могли зламати не лише електронну пошту працівників штабу Дональда Трампа, а й атакувати комп’ютери радників Джо Байдена та Камали Гарріс.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Washington Post.

За даними видання, Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США почало розслідування ймовірних спроб хакерських атак з боку Ірану, що спрямовані як на соратника Трампа, так і на радників виборчої кампанії Байдена-Гарріс.

Видання послалося на людей, які на умовах анонімності зазначили, що троє співробітників штабу Байдена-Гарріс отримали фішингові електронні листи, які виглядали легітимними, але могли надати зловмиснику доступ до списку комунікацій одержувачів. Наразі слідчі не знайшли доказів того, що ці спроби зламу були успішними.

За даними джерел WP, ФБР почало розслідування у червні, підозрюючи Іран у спробах викрасти дані зі штабів обидвох президентських кампаній. Агенти зв’язалися з компанією Google, щоб обговорити ймовірність фішингу щодо людей, пов’язаних з кампанією Байдена.

Оновлена інформація про розслідування свідчить, що воно є ширшим та охоплює більшу кількість потенційних жертв, ніж повідомлялося раніше. Це також засвідчує досить високий рівень імовірних хакерських атак іноземних держав на політичних кандидатів США, що можуть регулярно повторюватися.

“Ми можемо підтвердити, що ФБР розслідує це питання”, – зазначили у відомстві.

У штабі Гарріс заявили, що “ми пильно стежимо за кіберзагрозами і захищаємося від них, однак нам не відомо про будь-які порушення безпеки наших систем”. Там уточнили, що спроба вторгнення відбулася до того, як президент Джо Байден оголосив про вихід із перегонів та підтримав висунення кандидатом від Демократичної партії віце-президента Камалу Гарріс.

Удар по соратнику Трампа

Джерела видання також повідомили, що спроба фішингу призвела зламу комунікацій щонайменше однієї людини, формально не пов’язаної з жодною з кампаній. Це Роджер Стоун – давній друг і радник Трампа.

“Влада поінформувала мене про те, що кілька моїх особистих електронних поштових скриньок були зламані. Більше я нічого не знаю. Я справді не знаю більше про це. І я співпрацюю. Це все дуже дивно”, – сказав Стоун у короткому інтерв’ю.

За словами поінформованих людей, його акаунт використовувався для надсилання електронних листів штабу Трампа. Листи містили посилання, перехід за якими міг дозволити Ірану перехопити інші електронні листи працівників штабу.

Іран відкидає причетність

Минулого тижня компанія Microsoft опублікувала публічний звіт, в якому попередила, що іранські хакери намагалися зламати електронну пошту “високопосадовця”, який брав участь у президентській кампанії в США у червні.

Компанія публічно не назвала, чий це був штаб і не підтвердила, чи вважає вона, що злом був успішним. Однак знайома з роботою Microsoft людина, підтвердила, що у звіті йшлося про кампанію Трампа.

The Washington Post також зазначило, що хоча докази причетності Ірану є частиною розслідування, яке проводить ФБР, зараз очевидно, що агенти розслідують більшу кількість ймовірних спроб хакерських атак.

Тим часом минулих вихідних речник постійного представництва Ірану при ООН відкинув звинувачення у хакерській атаці.

“Ми не довіряємо таким повідомленням. Уряд Ірану не має і не приховує жодних намірів чи мотивів втручатися у президентські вибори в Сполучених Штатах”, – сказав він.

Хакерська атака на штаб Дональда Трампа

В неділю, 11 серпня, видання Associated Press повідомило про виявлену хакерську атаку на штаб кандидата в президенти США Дональда Трампа. За даними слідства, підрозділ іранської військової розвідки надіслав фішинговий електронний лист високопосадовцю кампанії Трампа.

Опісля аналітики та конгресмени-демократи закликали розсекретити інформацію про ймовірний злам електронної пошти в штабі Трампа. На їхню думку, це допоможе запобігти зриву президентських виборів у США.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua