ЗМІ: Катар вимагає від представників ХАМАСу покинути Доху

Ізраїль закликав Катар заморозити банківські рахунки та накласти арешт на активи посадових осіб ХАМАСу.

Влада Катару на прохання США наказала представникам терористичного угруповання ХАМАС залишити країну.

Про це пише The Times of Israel з посиланням на джерела в адміністрації Джо Байдена.

Катар приймає офіційних представників ХАМАСу у столиці з 2012 року, коли бойовики перенесли штаб-квартиру з Дамаска під час війни в Сирії.

Після запиту США Катар тиждень тому заявив представникам ХАМАСу, що вони повинні закрити свій дипломатичний офіс.

Після нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня США застерегли Катар, що Доха не зможе підтримувати “звичайний зв’язок” із терористичним угрупованням. Однак адміністрація не просила країну закрити офіс ХАМАСу, вважаючи, що канал зв’язку з ХАМАС має важливе значення для досягнення угоди про припинення вогню та звільнення заручників.

Офіційний представник США заявив виданню, що страта ХАМАСом американо-ізраїльського заручника Герша Голдберга-Поліна разом із п’ятьма іншими полоненими наприкінці серпня та подальша відмова від нових пропозицій про припинення вогню спонукали адміністрацію Байдена змінити свій підхід щодо подальшої присутності бойового угруповання в Досі, вважаючи це “більше не прийнятним”.

“Після відхилення неодноразових пропозицій звільнити заручників її лідерів більше не можна вітати в столицях будь-якого американського партнера”, — сказав другий представник адміністрації США і додав, що ХАМАС не показав жодних ознак відмови від “нереалістичних позицій” у переговорах, зберігаючи умови, які б фактично забезпечили його здатність залишатися при владі в Газі — “те, з чим США та Ізраїль ніколи не погодяться”.

Коли саме відбудеться фактично “видворення” представників ХАМАСу і куди вони переїдуть, поки невідомо.

Офіс прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу закликав Катар заморозити банківські рахунки та накласти арешт на активи посадових осіб ХАМАСу.

  • Президент США Джо Байден розмовляв телефоном з лідерами Катару та Єгипту, наполягаючи на укладанні угоди про припинення вогню в Газі і звільнення заручників.

lb.ua

Exit mobile version