Боррель вважає, що Україна має бути за столом геополітичної гри, а не в «меню»

Глава євродипломатії пропонує не передавати європейську безпеку «на аутсорсинг будь-кому».

Жозеп Боррель

Ситуація у світі вимагає від Європи та України єдності і вони мають перебувати за столом світової геополітичної гри, а не у її меню. 

Таку заяву зробив глава євродипломатії Жозеп Боррель перед початком неформальної зустрічі Європейської ради, повідомляє «Укрінформ». 

«Якщо ви не перебуваєте за столом, – ви опинитеся у меню. Якщо ви не знаходитеся за столом геополітичної гри, – ви будете у її меню. Те саме можна сказати про Україну: Україна має бути за столом, а не в меню. Тож ми маємо продовжувати підтримувати незалежність та суверенітет України. Щоб не трапилося, ми маємо продовжувати виконувати наші зобов’язання перед Україною», – сказав Боррель.

Дипломат наголосив на єдності європейської спільноти, яка дозволить піклуватися про незалежність, економічну безпеку та про відносини з Китаєм.

«Очевидно, що якщо США мають якісь специфічні ідеї щодо найбільш важливих сценаріїв у світі – в Україні, на Близькому Сході, у відносинах з Китаєм – це вимагає від ЄС чіткого розуміння своєї місії. І ця місія – розбудовувати себе як (світову) силу, як суверенного суб’єкта, здатного діяти, а не передавати нашу безпеку на аутсорсинг будь-кому. Тому що ніхто не буде піклуватися про нашу безпеку», – вважає високий представник.

Боррель також сказав, що «єдиний рецепт для Європи, щоб вижити, – це бути більш об’єднаною». 

«Будувати сильнішу Європу, суверенну Європу, яка може відповідати на виклики у світі без «аутсорсингу» в нашій безпеці від будь-кого іншого. Ми маємо забезпечити нашу власну безпеку, безумовно, покладаючись на НАТО, але розбудовуючи більше власних спроможностей», – додав глава євродипломатії.

Боррель також повідомив, що має намір відвідати Україну, аби з керівництвом держави обговорити питання подальшої підтримки.

Щодо результатів виборів у США, які можуть вплинути на безпекову ситуацію на континентів, то дипломат відзначив, що «що б не трапилося в США, в нас є наші інтереси, наші цінності». 

«Безумовно, США – один з наших найбільш важливих партнерів. Це факт, історичний, культурний, економічний факт. Подобається це вам або ні, США є нашим найбільш важливим партнером – економічно, політично, культурно, лінгвістично, – історія встановила зв’язки між нами. Ми не хочемо цього змінювати. Ми хочемо продовжувати бути сильним партнером для США. Але якщо ми будемо фрагментовані та розділені – ми цього не зможемо зробити», – сказав Боррель.

  • Наразі лідери Євросоюзу обмірковують питання допомоги Україні у разі, якщо новий президент США Дональд Трамп відмовиться це робити.
  • Тему допомоги обговорювали на саміті у Будапешті. Велике занепокоєння ЄС полягає в тому, що Трамп спробує перекласти фінансовий тягар на Європу. Наразі ніщо в попередніх розмовах не передбачає масштабної зміни тактики з боку США.

lb.ua

Exit mobile version