Хунта Нігеру розірвала угоду про розміщення у країні американських військових

Делегація США нібито звинуватила Ніамей в укладенні таємної угоди щодо постачання урану до Ірану.

Хунта західноафриканської країни Нігеру розірвала угоду, яка дозволяла розміщати в країні американських військових, пише BBC.

Речник хунти полковник Амаду Абдрамане повідомив про те, що делегація з Вашингтона перебувала в Ніамеї для переговорів з військовим керівництвом країни і заяви американців обурили хунту.

США використовували свою базу в Нігері для моніторингу регіональної активності джихадистів.

Підписуйтесь на наш Tелеграм канал

Ця заява хунти, яка перебуває при владі з липня минулого року, пролунала під час її зближення з Росією та після вигнання французьких військ у грудні.

“Присутність США на території Республіки Нігер є незаконною та порушує всі конституційні та демократичні норми, які вимагають від суверенного народу… консультації щодо розміщення іноземної армії на його території”, − сказав Абдрамане.

Він також стверджував, що американська делегація звинуватила Нігер в укладенні таємної угоди щодо постачання урану до Ірану. Полковник Абдрамане назвав звинувачення “цинічним” і таким, що “нагадує другу війну в Іраку”.

Переворот у Нігері та його наслідки

  • Нігером керує військова хунта після торішнього липневого перевороту, що став одним із дев’яти в Західній і Центральній Африці з 2020 року. У серпні військові Габону заявили про захоплення влади після президентських виборів.
  • Унаслідок нігерійського перевороту було повалено демократично обраного президента країни Мохамеда Базума. Більше про переворот читайте у тексті Lb.ua “Переворот у Нігері – головний біль для Європи”.
  • Хунта також оголосила про припинення дії угоди на суму 1,7 мільярда євро для стримування міграції з Африки до Європи. Тоді ж у Нігері скасували закон, який встановлював кримінальну відповідальність за міграцію через регіон Агадес на півночі країни, економіка якого значно послабилася через дію закону.
  • Після перевороту у Нігері зросли антифранцузькі настрої (Франція − колишній колонізатор країни). У жовтні Париж розпочав виведення своїх майже 1400 військових, дислокованих у Нігері, а потім відкликав свого посла.
  • У грудні військові лідери Нігеру розірвали угоду про військове співробітництво з Європейським Союзом. 

lb.ua

Exit mobile version