Фото: Чехія запропонувала план інтеграції України в ринок ЄС (Getty Images) Автор: Каріна Левицька
Чехія запропонувала план інтеграції України та Молдови до внутрішнього ринку ЄС. Документ передбачає економічну співпрацю відразу в кількох галузях.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Euractiv.
Чеська Республіка підготувала план інтеграції України та Молдови до внутрішнього ринку ЄС, який буде представлено 28 січня на Раді ЄС міністром у справах Європи Мартіном Дворжаком.
Наразі у неофіційному документі викладено конкретні пропозиції про те, що потрібно зробити, щоб Україна та Молдова могли поступово інтегруватися у внутрішній європейський ринок. Він зосереджений на конкретних пропозиціях в:
- енергетиці,
- сільському господарстві,
- телекомунікаціях.
Чехія вже заручилася підтримкою восьми країн. Це Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ірландія, Латвія, Румунія, Словенія та Швеція.
Редакція Euractiv.cz мала можливість переглянути документ. За їх даними, там йдеться про те, що поступова економічна інтеграція України та Молдови сприятиме зміцненню їхніх економік, реформам і боротьбі з впливом Росії.
Крім того, запропоновані заходи можуть включати доступ до роумінгу ЄС, навчання для підприємців, співпрацю в галузі кібербезпеки та довгострокові рішення для аграрного сектору.
Нагадаємо, що днями Молдова знайшла варіант, як впоратися з енергетичною кризою. Країна планує залучити Механізм цивільного захисту ЄС.
РБК-Україна писало, що 1 січня російський “Газпром” оголосив про припинення поставок газу до Молдови. Молдова отримувала російський газ за контрактом із “Газпромом”, який діє до листопада 2026 року.
Після припинення постачання російського газу, Кишинів став закуповувати електроенергію на європейських біржах, тому тут зросли тарифи на електроенергію, опалення та газ.
Зазначимо, як раніше говорив президент Володимир Зеленський, Україна готова допомогти Молдові з вирішенням енергокризи в Придністров’ї. Зокрема, йдеться про надання вугілля.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Коментувати