Румунський політик Джорджеску заявив, що “теоретично” говорив про розподіл територій України

Фото: румунський політик Келін Джорджеску (Getty Images Автор: Наталія Кава

Румунський політик Келін Джорджеску, який переміг у скасованому першому турі президентських виборів, заявив, що можливість приєднання “румунських земель” у складі України він розглядає суто теоретично. На його думку, румунські політики мають право обговорювати це питання.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Digi24.

Раніше Джорджеску заявив, що він мав на увазі “абсолютно теоретичну гіпотезу” щодо своїх суперечливих заяв про поділ України, та про те, що “стовідсотково кордони зміняться” і що Румунія може претендувати на частину території України. Однак згодом низка політиків почала критикувати Джорджеску за ці заяви.

“По-перше, мова йде про політичний клас, якщо можна так сказати, який є дуже лицемірним і двоєдушним (…). Я вражений, що вони настільки недалекі і функціонально безграмотні, хоча я говорив про дуже просту річ, до речі. Ми повинні вчитися на нашому історичному досвіді. Світ змінюється”, – сказав Джорджеску

Він також заявив, що говорив про поділ України як “абсолютно теоретичну гіпотезу” та назвав політиків, які розкритикували його заяви, “недалекими”.

“Ми маємо вчитися з нашого історичного досвіду. Зараз світ змінюється… У той час, якщо говорити про період Другої світової, ми зробили багато помилок, ми не дуже розуміли, як позиціонувати себе. І Велика Румунія стала Малою Румунією. Це реальність”, – сказав Джорджеску.

Як через Джорджеску анулювали президентські вибори у Румунії

На президентських виборах у листопаді 2024 року незалежний кандидат Джорджеску несподівано переміг у першому турі з 23%. Його вважають ультраправим проросійським політиком, а Офіс президента Румунії заявив про зовнішнє втручання у вибори.

Конституційний суд анулював результати через незаконне фінансування та ймовірний вплив РФ. Нові вибори призначено на 4 травня 2025 року, а участь Джорджеску залежить від рішення суду щодо його дискваліфікації.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version