Вони впали до нижче, ніж 60 доларів за барель.
танкер
Продавці ключового експортного сорту російської нафти Urals після санкцій США змушені продавати продукцію на 16 доларів за барель дешевше. У підсумку це менше 60 доларів за барель, передає Bloomberg.
Розрив не був таким великим із травня 2024 року. Водночас різниця між експортними цінами в ключовому російському нафтовому порту та імпортними цінами в пунктах призначення в Азії різко зросла.
Після американських санкцій, які вдарили по «тіньовому флоту» РФ покупці в Індії та Китаї побоюються мати справу з суднами, тож це підтримало ставки для танкерів, які все ще готові перевозити нафту РФ, фактично збільшуючи витрати на доставку.
Urals у точці експорту також дешевшає порівняно з ціною доставки до Індії. Ця знижка досягла $13 за барель, що теж найбільший показник, починаючи від травня.
Ціни нижче 60 доларів за барель, що відповідають встановленій країнами «Великої сімки» межі, теоретично дозволять російським експортерам користуватися західними послугами, такими як танкери та страхування.
- 10 січня цього року Міністерство фінансів США заявило про посилення санкцій проти Росії, націлившись на видобуток та експорт російської нафти. Обмежувальні заходи торкнуться “безпрецедентної кількості” нафтоналивних суден, танкерів, багато з яких є частиною “тіньового флоту” Росії, непрозорих торговців російською нафтою, постачальників нафтосервісних послуг із Росії та російських чиновників зі сфери енергетики, а ще танкерів, що перевозили підсанкційну іранську нафту.
- Після цього Велика Британія застосувала санкції проти найбільших російських нафтових компаній “Газпром нефть” і “Сургутнефтегаз”. Санкції вплинуть на доходи росіян від продажу нафти.
- Опісля стало відомо, що торгівля російською нафтою у березні в Азії зупиняється через те, що вартість фрахтування танкерів, стосовно які не вжиті санкції США, піднялась.
- 5 лютого Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти Росії, зокрема, теж щодо “тіньового флоту” РФ. Вони зачепили 56 громадян Росії і один Ірану, які є капітанами суден і задіяні в експорті російської нафти в обхід цінової стелі.
Коментувати