Росія планує конфіскацію західних активів: деталі законопроєкту

Російська влада готується до примусового вилучення заморожених активів іноземних компаній та інвесторів.

Росія планує конфіскацію західних активів: деталі законопроєкту

Російська влада готується до примусового вилучення заморожених активів іноземних компаній та інвесторів. Відповідний законопроєкт вже отримав схвалення урядової комісії, що відкриває шлях до його розгляду в парламенті, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Reuters.

Що відомо про новий закон?

Як зазначає видання, російський уряд розширює свої повноваження для конфіскації західних активів. Законопроєкт, який визначає процедуру вилучення майна у відповідь на подібні дії щодо російських активів, розробило Міністерство юстиції РФ.

Документ є продовженням указу Володимира Путіна, підписаного у травні 2024 року, який стосувався вилучення американського майна та цінних паперів. Однак новий закон може поширитися на всі країни, які Росія вважає “недружніми”, тобто ті, що запровадили санкції через її агресію проти України.

Законопроєкт передбачає, що:

  • Позови щодо вилучення активів подаватимуть до арбітражного суду державні установи, зокрема Центральний банк, Генеральна прокуратура та урядові структури.
  • Відповідачами будуть держави, які запровадили санкції проти РФ, а також приватні компанії та інвестори з цих країн.
  • Російська влада отримає можливість конфісковувати фінансові кошти, нерухомість та інші активи, які залишаються в межах юрисдикції РФ.

За даними Reuters, це створює значні ризики для іноземних інвесторів, зокрема інвестиційних фондів та фізичних осіб, адже на їхніх рахунках у Росії зберігаються мільярди доларів.

Як Кремль реагує на замороження своїх активів?

Нагадаємо, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну близько 300 мільярдів доларів російських резервів було заморожено на рахунках у США, ЄС та інших країнах.

Російська влада визнає, що ці кошти фактично втрачені, але готує судові позови та заходи у відповідь. У травні 2024 року Reuters повідомляло, що Кремль розглядає можливість переслідування приватних інвесторів та їхніх грошових коштів у межах своєї юрисдикції.Рішення про конфіскацію іноземних активів може ще більше загострити економічну ізоляцію Росії та спричинити нові санкції з боку Заходу. Фонд гарантування продає пул активів пʼяти банків.

Нагадаємо, Японія надасть Україні $3 млрд замороженх російських активів.

Exit mobile version