Великі та важкі машини небезпечні для оточуючих: результати дослідження

Фото: великі та важкі машини небезпечні для оточуючих (Getty Images) Автор: Константин Широкун

Вважається, що велика та важка машина – запорука підвищеної безпеки при дорожньо-транспортних пригодах. Однак нове дослідження американського Страхового інституту дорожньої безпеки (IIHS) спростовує ці висновки.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт інституту.

За даними IIHS, середня маса автомобілів на американських дорогах становить 1814 кг. Фахівці інституту вивчили статистику аварій, що сталися в період з 2017 по 2022 рік. Виявилось, що у позашляховиків та пікапів, маса яких перевищує середній показник на 227 кг, питома кількість летальних випадків при ДТП знижувалась лише на одну особу на 1 мільйон зареєстрованих аварій. Тобто фактично цей показник не змінювався. Отже, ніякої підвищеної безпеки своїм мешканцям великих машин не приносять.

Одночасно статистикою підтверджено, що важкі позашляховики та пікапи сильніше ушкоджують ті машини, в які прийшовся удар. Скажімо, при наїзді великих пікапів на середньостатистичні легкові авто, в останніх рівень смертності ставав на 7 осіб більше за середній рівень. Іншими словами, великі пікапи та позашляховики не стільки рятують життя своїм пасажирам, скільки забирають їх у водіїв звичайних легкових машин.

Логічний висновок IIHS: чим ближче маса автомобіля до середньостатистичної, тим безпечнішим стає дорожній рух. Знову ж таки, за статистикою, за період 2017-2022 років легкові машини в Америці в середньому поважчали з 1486 до 1500 кг. При цьому кросовери, навпаки, стали легшими: частка таких машин, маса яких перевищує 2268 кг, знизилася з 11% до 7,4%. Хоча з пікапами такого прогресу не сталося.

Нарешті, в IIHS наголосили, що завдяки введеним нормам безпеки для високих та важких автомобілів, у 2017—2022 роках вдалося на 20% знизити ймовірність загибелі пасажирів легкових машин при зіткненні із позашляховиками масою понад 2268 кг.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version