Фото: Евіка Сіліня, прем’єр-міністра Латвії (Getty Images) Автор: Сергій Пишкін
Відправка миротворців до України розглядалась як спільна місія НАТО, втім, необхідно бути готовим до альтернативної європейської пропозиції.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прем’єр-міністра Латвії Евіку Сіліню, яку цитує Delfi.
Коментуючи майбутні переговори європейських лідерів щодо безпеки у Європі та підтримки України Сіліню заявила про необхідность порушити питання про те, чи необхідно створювати коаліцію країн, які будуть здатні забезпечити мир в Україні.
“Нам потрібно поговорити про те, чи робиться це і які будуть правові рамки цього, тому що досі ми всі бачили це як спільну місію НАТО”, – заявила вона.
У тому ж числі голова латвійського уряду відзначила, що сьогодні також важливо готувати сценарії альтернативної європейської пропозиції. За її словами, Балтійський і Скандинавський регіони тісно координують свої дії і готові до цього.
Сіліня зауважила, якщо ж відправка миротворців відбуватиметься лише в рамках Європейського союзу (ЄС), тоді необхідно вирішити, хто саме командуватиме силами й які гарантії надаватимуться військовим, яких відправлятимуть на місію.
“У нас є готові сценарії, але ми повинні домовитися про ці великі рамки”, – пояснила вона.
Відправка миротворців до України
Вчора, 18 лютого, парламент Нідерландів підтримав резолюцію про можливе розгортання миротворців в Україні.
Голова британського уряду Кір Стармер, своєю чергою, заявив, що він “готовий і бажає” розмістити британські війська на території України для забезпечення дотримання мирної угоди в разі потреби.
Також не виключає можливості відправлення миротворчих військ й Швеція.
Як пояснював президент Володимир Зеленський, Києву вдалося суттєво просунутися в питанні створення контингенту іноземних військовослужбовців на території України.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на канал РБК-Україна в Telegram.
Коментувати