Індія та Британія мають намір подвоїти обсяги торгівлі впродовж десяти років

Фото: Індія розширює торгівлю з Великою Британією (Getty Images) Автор: Валерій Савицький

Індія та Велика Британія планують подвоїти обсяги двосторонньої торгівлі впродовж десятиліття. Уряди двох країн відновили торговельні переговори на тлі тарифних загроз з боку президента США Дональда Трампа.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Міністр торгівлі та промисловості Індії Піюш Гоял на спільній прес-конференції з міністром бізнесу і торгівлі Великої Британії Джонатаном Рейнольдсом заявив, що країни прискорять переговори щодо запропонованої торговельної угоди, включно з пактом про вільну торгівлю й інвестиційний договір.

Міністри не відповіли прямо на запитання про те, чи вплинули на їхні переговори накази Трампа підвищити тарифи і вжити інших заходів для протидії тому, що президент США розцінює як бар’єри для американських товарів.

У спільній заяві міністрів зазначається, що відновлення торговельних переговорів стало результатом дискусій між прем’єр-міністрами в кулуарах саміту “Групи двадцяти” (G20), що відбувся у листопаді 2024 року напередодні інавгурації Трампа.

“Це буде новаторська угода про вільну торгівлю”, – сказав Гоял. Він додав, що вона може вдвічі-утричі збільшити торгівлю товарами з Британією протягом десятиліття, не вказавши при цьому детальних термінів.

Розвиток індійської торгівлі

Згідно з оцінками британського уряду, двостороння торгівля товарами і послугами між Індією та Великою Британією, – п’ятою та шостою найбільшими економіками світу відповідно, – за 12 місяців до вересня 2024 року сягнула 41 млрд фунтів стерлінгів (52 млрд доларів США). Переговори про розширення обсягів торгівлі були призупинені у березні 2024 року напередодні виборів в обох країнах.

Після багатьох років затримок, Індія підписала торговельні угоди з кількома країнами, включаючи Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) та Австралію у 2022 році, а також пакт минулого року з Європейською асоціацією вільної торгівлі – групою до якої входять Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн.

Раніше цього місяця Індія знизила тарифи на бурбонське віскі зі 150% до 100%. Це сталося після того, як Трамп розкритикував “несправедливі” мита на ринку південної Азії.

Проблемні аспекти

Серед головних перешкод у торгівлі між країнами – високе імпортне мито на британський віскі та вимога Індії спростити отримання індійськими фірмами та фахівцями віз для роботи в Британії.

“У торгових переговорах завжди є чутливі моменти, які потрібно поважати”, – сказав Рейнольдс, посилаючись на занепокоєння Індії щодо вимог Британії знизити сільськогосподарські тарифи та відкрити свій ринок для молочних продуктів.

Спростовуючи деякі повідомлення ЗМІ, Гоял заявив, що імміграція не буде частиною жодних обговорень в рамках торговельного пакту. Рейнольдс сказав, що його уряд розглядає імміграцію як окреме питання поза межами торговельних переговорів.

Торговельні переговори між Індією та Великобританією є першими з часу приходу до влади Лейбористської партії у Великобританії в липні минулого року. Рейнольдс заявив, що укладення угоди є “головним пріоритетом” для його уряду.

Очікується, що міністр інвестицій Британії Поппі Густафссон також зустрінеться з інвесторами у фінансовій столиці Мумбаї й ІТ-центрі Бенгалуру, щоб закликати індійський бізнес до інвестування.

Гоял зазначив, що крім торговельного й інвестиційного пакту, уряди країн також обговорять окремий договір про соціальне забезпечення.

Тарифна війна Дональда Трампа

На початку лютого Трамп оголосив про введення 25% мита на імпорт товарів з Мексики та неенергетичний імпорт з Канади. Також президент США запровадив 10% мита на імпорт з Китаю.

Згодом він переніс набуття чинності тарифів для Канади і Мексики на березень. Також з 12 березня запрацюють 25% мита США на всю імпортовану сталь і алюміній без жодних винятків.

Крім того, Трамп анонсував запровадження “взаємних тарифів” для імпорту з інших країн.

Нещодавно прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив про зниження високих тарифів Індії, які обмежують доступ США на ринок цієї країни.

Лідери домовилися подвоїти торгівлю між країнами до 500 млрд доларів у період до 2030 року. Країни зосередяться на торгівлі нафтою і газом, співпраці в атомній енергетиці й інвестування в енергоінфраструктуру.

За даними видання Bloomberg, минулої зими Моді швидко погодився на низку торговельних поступок США.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version