Фото: державний секретар США Марко Рубіо (Getty Images) Автор: Валерій Савицький
Темою майбутніх переговорів між Росією і Сполученими Штатами має стати питання на що Москва готова піти для завершення війни в Україні. Водночас, аналогічне питання слід поставити й офіційному Києву.
Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо, повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю чиновника порталу Breitbart News.
Він зазначив, що на засідання Генасамблеї США проголосували проти резолюції ООН, яка засуджувала Росію за війну в Україні, оскільки вона була “антагоністичною” і суперечила зусиллям, спрямованим на те, щоб посадити обидві сторони за стіл переговорів і припинити війну.
“Що стосується більш широкої резолюції, ми вважаємо, що ООН має повернутися. Якщо вона хоче бути корисною у ХХІ столітті, ООН повинна повернутися до своєї статутної місії, яка полягає у запобіганні і припиненні воєн та конфліктів”, – сказав Рубіо.
В цьому контексті він підкреслив, що президент Дональд Трамп “чітко давно зрозуміти, що хоче закінчити війну”, адже “загинуло занадто багато людей, і він хоче покласти цьому край”.
При цьому очільник американської дипломатії назвав несприятливим “щось антагоністичне в ООН до будь-якої сторони”.
“Ми намагалися посадити цих хлопців за стіл переговорів. На жаль, Україна не погодилася, і вони хотіли залишатися далі на своїй позиції. Тоді ми звернулися до Ради Безпеки з нашим компромісом, який, на мою думку, є дуже справедливим формулюванням і переважно говорить про те, що “війна – це жахлива річ”. Я вважаю добрим, що нам вдалося зробити у Раді Безпеки, і росіяни не наклали вето, – сказав Рубіо.
Держсекретар США ще раз назвав Трампа “президентом миру” і не виключив, що війна в Україні може закінчитися за кілька тижнів.
Для цього, на думку Рубіо, “ми повинні посадити за стіл переговорів обидві сторони, починаючи з росіян”. За його словами, делегація США зустрічалася з делегатами від Росії минулого тижня і головним питанням цієї зустрічі було: “Ви зацікавлені в припиненні цього конфлікту чи ні?”.
“Багато людей не знають відповіді на це питання. Якщо ви поговорите з деякими європейцями, вони скажуть вам, що Путін не зацікавлений у припиненні війни. Вони сказали, що будуть зацікавлені, але за певних умов. Ми не обговорювали, що це за умови. Тому наступний крок – зустрітися з ними знову в певний момент, з правильною групою людей, і почати окреслювати, що потрібно зробити для того, щоб Росія припинила війну. Очевидно, ми повинні поставити Україні те ж саме питання, тому що ви не можете зупинити війну, якщо обидві сторони не згодні на це”, – заявив очільник американської дипломатії.
Резолюції ООН щодо війни в Україні
В понеділок, 24 лютого, Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій містився заклик Кремля вивести війська з України. Документ визнавав Росію агресором. Резолюцію підтримали понад 90 країн світу, проти проголосували США, Угорщина, Росія та Ізраїль.
Водночас, США внесли в ООН свій варіант резолюції, в якому війна буде названа “конфліктом”. В останній момент термін був замінений на “вторгнення Росії в Україну”.
У понеділок Рада Безпеки схвалила резолюцію США. Документ закликає “припинити конфлікт” і “встановити стійкий мир” між Україною та Росією.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Коментувати