Україна має відповісти на план США щодо припинення війни

Адміністрація Трампа очікує реакції Києва на пропозиції щодо припинення війни, включаючи можливу відмову від НАТО і компроміси щодо Криму.

Адміністрація Трампа очікує реакції Києва на пропозиції щодо припинення війни, включаючи можливу відмову від НАТО і компроміси щодо Криму.

Адміністрація Дональда Трампа цього тижня очікує відповіді від Києва на перелік пропозицій, спрямованих на завершення війни в Україні. Серед ключових пунктів – відмова України від вступу до НАТО та можливість визнання Сполученими Штатами анексованого Криму частиною Росії. Про це повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на The Wall Street Journal.

Пропозиції були передані українській стороні під час закритої зустрічі в Парижі, де їх представили представники команди Трампа. Того ж дня документ обговорили і з європейськими дипломатами. Очікується, що відповідь України буде озвучена наприкінці тижня під час тристоронніх переговорів у Лондоні за участю США, України та ЄС. У разі погодження, план передадуть для розгляду російській стороні.

Серед запропонованих пунктів — нейтралітет щодо Запорізької атомної електростанції та виключення членства України в НАТО. При цьому американська сторона не підтримує ключові вимоги Москви, зокрема визнання контролю Росії над чотирма окупованими областями на сході України. Також не ставиться умова щодо повного виведення російських військ із цих територій.

За інформацією джерел WSJ, США не мають наміру обмежувати чисельність Збройних сил України чи припиняти західну військову допомогу. Також не виключається можливість розміщення на українській території військ країн Європи. Раніше агентство Bloomberg повідомляло про готовність США обговорювати статус Криму.

На тлі дипломатичних обговорень продовжуються спроби реалізувати короткострокове припинення вогню. Зокрема, російська сторона заявила про “великоднє перемир’я”, яке тривало з вечора 19 квітня до початку доби 20 квітня. Попри відсутність повітряних тривог, бойові дії на фронті не припинилися.

Президент України Володимир Зеленський виступив із ініціативою продовжити тишу щонайменше на 30 днів, але Кремль офіційної відповіді не надав. Держдепартамент США заявив, що підтримав би продовження режиму припинення вогню.

Раніше ми вже повідомляли про американський мирний план, який передбачає передачу частини територій під контроль РФ і фактичне заморожування війни.

Exit mobile version