Опитування показало підтримку заборони “Альтернативи для Німеччини” серед німців

У Німеччині близько половини населення висловлює підтримку ідеї заборони ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН), після того, як вона була визнана правоекстремістською.

Мобілізація юнаків з 17 років в Україні не передбачається — у МОН наголосили, що чинний мобілізаційний вік становить 25 років і не буде знижений.
Опитування показало підтримку заборони "Альтернативи для Німеччини" серед німців

У Німеччині близько половини населення висловлює підтримку ідеї заборони ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН), після того, як вона була визнана правоекстремістською, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Bild am Sonntag.

Результати опитування щодо заборони АдН

На замовлення газети Bild am Sonntag, інститут громадської думки Insa провів опитування, яке показало, що майже 48% опитаних німців підтримують заборону партії “Альтернатива для Німеччини”. 37% респондентів висловилися проти такого кроку, а 15% не визначилися.

Додатково, 61% опитаних вважають АдН праворадикальною політичною силою, в той час як 31% не погоджуються з такою оцінкою, а 8% не змогли відповісти на це питання.

Розділення думок про наслідки заборони

Щодо можливих наслідків заборони партії, думки розділилися: 35% вважають, що такий крок зміцнить демократію, 39% вважають, що це завдасть шкоди демократичним принципам, 16% вважають, що це не вплине на ситуацію, а 10% не визначилися.

Передумови до заборони АдН

2 травня Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини визнало партію “Альтернатива для Німеччини” правоекстремістською. Це дало спецслужбам доступ до розширених засобів нагляду за діяльністю партії.

Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбайль закликав серйозно розглянути питання заборони АдН, зазначивши, що це може бути важливим кроком у боротьбі з ультраправими силами.

Критика з боку США

Додатково, вчора держсекретар США Марко Рубіо розкритикував німецьку владу за рішення визнати “Альтернативу для Німеччини” правоекстремістською партією, звинувативши Берлін у спробах стежити за опозицією. Рубіо назвав це “замаскованою тиранією, а не демократією”.

Раніше стартувало опитування щодо зміни герба та прапора Кропивницького.