Чехія не відправить свої війська до України без мирної угоди

Президент Чехії Петр Павел заявив, що питання про розміщення чеських військових в Україні буде вирішуватися лише за умов мирної угоди між країнами.

Чехія не відправить свої війська до України без мирної угоди

Президент Чехії Петр Павел заявив, що питання про розміщення чеських військових в Україні буде вирішуватися лише за умов мирної угоди між країнами. Наразі мова про присутність чеського контингенту в Україні не йде, оскільки не досягнуто угоди щодо миру, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на заяву президента Чехії.

Рішення буде прийнято після досягнення миру

“Щодо розміщення миротворчих сил на території України, наразі ми не можемо обговорювати це питання, оскільки мирна угода ще не укладена”, — зазначив президент Чехії.

Павел підкреслив, що зараз не ведуться конкретні переговори щодо того, які саме країни та які військові сили можуть бути розміщені в Україні. “Питання мандата для розміщення військових складно обговорювати, оскільки рішення з цього приводу прийматимуть окремі держави, залежно від їхніх намірів та можливостей”, — додав він.

Україна сама вирішуватиме, чи розміщати іноземних військових

Президент Чехії також підкреслив, що Україна є суверенною державою, і лише вона зможе вирішити, чи дозволити розміщення іноземних військових на своїй території, коли буде досягнуто миру.

“Зараз ми лише можемо обговорювати, яку саме підтримку ми можемо надати Україні — політичну, економічну або комбінацію цих факторів”, — пояснив Павел. Він переконаний, що комбінація гарантій, що включає економічну, політичну та військову підтримку, буде достатньою для забезпечення безпеки України.

Військовий контингент в Україні: позиція інших країн

Нагадаємо, що ряд країн Європейського Союзу (ЄС) не виключає можливості розміщення миротворчих сил в Україні. Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Великобританія та Франція можуть бути першими країнами, які направлять свої війська до України.

Зокрема, Велика Британія може розмістити своїх військових в Україні на термін до 5 років. Однак, як пише The Times, Лондон і Париж можуть змінити свої плани і замість регулярних військ надіслати військових інструкторів на захід України для надання підтримки.

Також нещодавно Зеленський підтвердив, що є “гарячі голови”, які прагнуть відправити свої війська в Україну, але це можливо лише після завершення війни.

Водночас, прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні запропонувала розширити дію 5-ї статті НАТО на Україну, навіть без її вступу в Альянс. Проте генеральний секретар НАТО, Марк Рютте, зазначив, що це питання може бути розглянуте тільки після закінчення війни.

Раніше ми писали про те, що Чехія піднімає пенсійний вік.

Exit mobile version