Литва виходить з договору про протипіхотні міни через загрозу з боку Росії

Парламент Литви ухвалив рішення про вихід з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін, через зростаючу військову загрозу з боку Російської Федерації.

Литва виходить з договору про протипіхотні міни через загрозу з боку Росії

Парламент Литви ухвалив рішення про вихід з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін, через зростаючу військову загрозу з боку Російської Федерації (РФ), повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Reuters.

Вихід з Оттавської конвенції

8 травня в Литві відбулося голосування щодо виходу з міжнародного договору про заборону протипіхотних мін. Це рішення було прийнято на фоні постійної загрози з боку Росії.

За інформацією Reuters, країни Європейського Союзу (ЄС) та НАТО, що межують з Росією, такі як Литва, Латвія, Естонія, Польща і Фінляндія, також заявили про намір вийти з цього договору через підвищену військову загрозу.

Нові можливості після виходу з договору

Після виходу з Оттавської конвенції ці країни матимуть можливість накопичувати і встановлювати протипіхотні міни через шість місяців після інформування інших членів договору та Організації Об’єднаних Націй про своє рішення.

Литва посилює кордони

Нещодавно стало відомо, що Литва посилює охорону державного кордону та вводить нові обмеження на пунктах пропуску через провокації з боку Білорусі. За словами представників опозиційних партій, є пропозиція створити оборонну лінію, що складатиметься з чотирьох частин на кордоні з Росією та Білоруссю. Ці кроки мають на меті підвищити готовність Литви до можливих загроз з боку сусідніх країн.

Раніше Литва направила Україні нову партію військової допомоги.

Exit mobile version