Лев XIV: що відомо про першого Папу Римського зі США

Кардинал Роберт Прево став 267-м Папою Римським, обравши ім’я Лев XIV. Це перший понтифік із США та представник Августинського ордену.

Кардинал Роберт Прево став 267-м Папою Римським, обравши ім’я Лев XIV. Це перший понтифік із США та представник Августинського ордену.
Кардинал Роберт Прево став 267-м Папою Римським, обравши ім’я Лев XIV. Це перший понтифік із США та представник Августинського ордену.

8 травня 2025 року на балконі базиліки Святого Петра у Ватикані вперше з’явився новообраний Папа Римський — кардинал Роберт Френсіс Прево, який прийняв ім’я Лев XIV. Він став 267-м єпископом Риму та першим понтифіком із Північної Америки, а також першим представником Августинського ордену на цьому престолі. Повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на Vatican News

Роберт Прево народився 14 вересня 1955 року в Чикаго. Його родина мала франко-італо-іспанське коріння. У молодості він закінчив Університет Вілланова зі ступенем бакалавра з математики. У 1981 році, у віці 26 років, вступив до Ордену Святого Августина, а через рік був висвячений на священника після навчання в Папському університеті Святого Томи Аквінського.

Після висвячення Прево понад десять років працював місіонером у Перу, зокрема в архієпархії Трухільйо, де займався пастирською діяльністю та навчанням. У 2001 році очолив Августинський орден і керував ним до 2013 року. Йому підпорядковувалися монаші громади у понад 40 державах.

У вересні 2015 року Папа Франциск призначив його єпископом міста Чіклайо в Перу. Єпископським девізом Прево стали слова In Illo uno unum, що символізують християнську єдність у Христі. У 2023 році його підвищили до сану архієпископа, після чого він обійняв керівну посаду в Дикастерії у справах єпископів. У жовтні того ж року Прево також став членом восьми інших ватиканських інституцій, зокрема Дикастерії з питань доктрини віри, євангелізації та духовенства.

Кардинал Прево вільно володіє п’ятьма мовами: англійською, іспанською, французькою, італійською та португальською. За повідомленнями ЗМІ, його кандидатура стала компромісною — серед очевидних фаворитів не вдалося досягти згоди. На думку архімандрита Кирила Говоруна, Лев XIV об’єднав регіональні інтереси глобального заходу та півдня.

На початку 2025 року він публічно виступив із критикою заяви американського політика Джей Ді Венса щодо пріоритетів християнської любові, зазначивши, що Ісус Христос не поділяє любов на рівні.

Після обрання Лев XIV став першим Папою з ім’ям Лев після Папи Лева XIII, понтифікату якого припадає на 1878–1903 роки. Саме Лев XIII оприлюднив енцикліку Rerum Novarum, яка стала основою католицької соціальної доктрини.

Привітання новому Папі надіслав митрополит Епіфаній, який побажав плідного служіння. Президент України Володимир Зеленський також привітав понтифіка, висловивши сподівання на продовження зусиль Ватикану щодо миру та справедливості.

Папа Лев XIV розпочав своє служіння словами «Мир вам усім». За словами Vatican News, він залишається відкритим до діалогу, водночас займаючи стримані позиції щодо деяких соціальних тем. Прево підтримує права маргіналізованих груп, однак виступає проти жіночого священства.

Ми вже повідомляли про те, що у Ватикані обрали нового Папу Римського — ним став Роберт Френсіс Прево