Російська економіка, хоч і виглядає стабільною, насправді перебуває в критичному стані через війну, санкції та використання викривленої статистики. Звіт аналітиків для ЄС показує, що Росія поступово втрачає фінансову стійкість, незважаючи на оптимістичні заяви Кремля, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Reuters.
Російська економіка перебуває в дедалі більш нестабільному стані через перехід на “воєнні рейки” та західні санкції, які серйозно впливають на її розвиток. Аналітики Стокгольмського інституту економіки перехідного періоду (SITE) у своєму звіті, підготовленому для міністрів фінансів країн ЄС, зробили висновок, що економічна стабільність Росії є лише на вигляд. Проблеми, що накопичуються, стають дедалі серйознішими.
“Військові стимули допомогли Росії в короткостроковій перспективі, однак залежність від непрозорих джерел фінансування та зміщення ресурсів робить цю модель незбалансованою на довгострокову перспективу. І, як показують реалії, час працює не на Росію”, — підкреслюють аналітики у звіті.
Фейкові заяви Кремля
Попри оптимістичні заяви Росії про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерт Торбйорн Бекер, який презентував звіт міністрам ЄС, зазначив, що такі цифри варто сприймати з обережністю. За його словами, Кремль ймовірно занижує рівень інфляції, що сильно впливає на реальний ВВП країни.
“Це не є правдивими даними, оскільки вони не враховують реальні економічні виклики, з якими стикається країна”, — заявив Бекер.
Проблеми з бюджетом і військові витрати
Російська економіка також страждає через падіння прибутків від експорту енергоресурсів та збільшення військових витрат. Офіційно Москва повідомляє про дефіцит бюджету на рівні 2% ВВП, але експерти SITE припускають, що цей дефіцит насправді може бути вдвічі більшим, якщо врахувати витрати на війну, що йдуть через банківську систему, але не відображаються у офіційних звітах.
Згідно з оцінками Єврокомісії, реальний стан економіки Росії значно гірший, ніж показують офіційні дані. Єврокомісар з економіки Валдіс Домбровскіс підтвердив, що ці результати мають бути враховані при формуванні подальших санкцій.
Вплив падіння цін на нафту
Не так давно британська розвідка також повідомила, що Росія може зіткнутися з серйозними труднощами в фінансуванні свого бюджету на 2025 рік через падіння цін на нафту. Зокрема, Міністерство фінансів РФ знизило прогнози щодо доходів від нафти та газу на 25%.
Нагадаємо, санкції гальмують виробництво російських бойових літаків.
Коментувати