Європейський союз розглядає можливість запровадження повного торговельного ембарго проти Росії, повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на Politico. Такий план є відповіддю на відмову Кремля від 30-денного припинення вогню на фронті.
Ініціатива частково базується на пропозиції американського республіканця Ліндсі Грема, який виступив за введення 500% митних тарифів на російський експорт. Обговорювані заходи можуть включати як повну заборону торгівлі, так і суттєве підвищення тарифів на товари з Росії.
За словами дипломатів, лідери ЄС і Великої Британії шукають механізми для нанесення «нокаутувального удару» по російській економіці у відповідь на дії Москви. Водночас, незважаючи на те, що підтримка США в таких заходах сумнівна, прихильники України мають намір просувати власний пакет санкцій незалежно від позиції Вашингтона.
16 травня країни Європейського союзу разом з сусідніми державами, зокрема Україною і Великою Британією, зібралися в Албанії на шостий саміт Європейської політичної спільноти (ЄПС). Ця платформа була створена 2022 року для політичного і стратегічного діалогу в контексті нових викликів, спричинених повномасштабним вторгненням Росії в Україну.
З початку війни ЄС, США, Велика Британія та інші союзники запровадили низку масштабних санкцій проти Росії. Вони охопили фінансовий сектор, включно з відключенням російських банків від системи SWIFT, заморожуванням активів Центробанку РФ та забороною інвестицій у ключові галузі російської економіки.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила про погодження 17-го пакету санкцій проти Москви.
Раніше, за даними Bloomberg, переговори про припинення вогню були зірвані через низький рівень російської делегації, яку очолює радник Кремля Володимир Мединський. Зустріч Росії та України в Стамбулі, запланована на 16 травня, не відбулася 15 травня через невідповідний рівень представників з російської сторони.
Ми вже писали про те, що Велика Британія вводить найбільший пакет санкцій проти Росії, щоб протидіяти загрозам безпеці.
Коментувати