США представили на переговорах у Стамбулі критика підтримки України — Майкла Ентона

На перемовини з Росією у Стамбулі США делегували Майкла Ентона — радикального скептика щодо підтримки України й прихильника трампістських ідей.

США представили на переговорах у Стамбулі критика підтримки України — Майкла Ентона

Під час зустрічі між США та Росією у Стамбулі 16 травня американську сторону представляв Майкл Ентон — чиновник із різкою критикою підтримки України. Про це повідомляє BBC News, посилаючись на власні джерела. Цей діалог відбувся перед запланованими переговорами між українською та російською делегаціями, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на BBC News.

Хто такий Майкл Ентон: портрет політичного інсайдера

Майкл Ентон — директор з політичного планування Держдепартаменту США. Він не є класичним дипломатом чи кар’єрним державником. Уродженець Каліфорнії з ліванським корінням, Ентон відомий своєю участю в адміністрації Джорджа Буша-молодшого та пізніше — Дональда Трампа.

Окрім держслужби, він працював у медіа та фінансах, викладав курс про Нікколо Макіавеллі й навіть написав книжку про чоловічий стиль у дусі політичного трактату. Саме за це видання Vanity Fair охрестило його “Макіавеллі в Білому домі”.

Політичні погляди Ентона: від культурної критики до України

Він є одним із теоретиків трампізму. Його позиція — глибоко консервативна, навіть крайня:

  • висміював концепцію “32 гендерів”,
  • засуджував підтримку руху Black Lives Matter,
  • звинувачував демократів у спробах організувати “кольорову революцію” в США,
  • був противником імміграційної політики та толерантності до ісламу.

Щодо зовнішньої політики, Ентон неодноразово підкреслював, що, на його думку, Україна не варта конфронтації між США і Росією. Зокрема, він вважав, що Вашингтон не повинен ризикувати ядерним конфліктом заради Києва.

Обмін із Мединським: контекст зустрічі в Туреччині

На зустріч із російською делегацією, яку очолював Володимир Мединський — один із ключових представників Кремля, саме Ентон був делегований Вашингтоном. Переговори США та РФ пройшли за зачиненими дверима напередодні офіційного діалогу між Києвом і Москвою.

Це викликало дискусії щодо послідовності американської позиції, враховуючи радикальні погляди представника США на українське питання.

Україна та Росія: підсумки окремих переговорів

Після діалогу між США та Росією, в тому ж Стамбулі відбулися перші за останні 3,5 роки прямі переговори між українською та російською делегаціями.

Головним результатом стало погодження на найбільший обмін полоненими у форматі “1000 на 1000”. Крім того, сторони торкнулися ймовірної зустрічі між Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним. Проте російська сторона досі не дає згоди на прямий діалог між лідерами.

Нагадаємо, Трамп вимагає постійного припинення вогню.

Exit mobile version