США вводять нові мита на товари з Японії та Південної Кореї: що чекає на економіку?

Трамп запроваджує 25% мито на товари з Японії та Південної Кореї, відповідаючи на торговельний дефіцит. Японія може підвищити мита, що спричинить відповідь з боку США.

США вводять нові мита на товари з Японії та Південної Кореї: що чекає на економіку?

Президент США Дональд Трамп оголосив, що з 1 серпня на товари з Японії та Південної Кореї буде введено мито в розмірі 25%, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Truth Social.

Про це йдеться в листах Трампа, надісланих лідерам цих країн, які були опубліковані в соціальній мережі Truth Social.

“Ми повинні покласти край торговельним дефіцитам, які виникають через тарифні та нетарифні бар’єри цих країн… Тому ми запроваджуємо мито на всі товари, що надходять”, — зазначено в листах.

Президент США попередив Японію та Південну Корею, що будь-які заходи у відповідь на це рішення з їх боку будуть зустрінуті відповідною реакцією з боку США.

“Якщо ви вирішите підвищити свої мита, будь-яка сума, на яку ви їх підвищите, буде додана до 25%, які ми запроваджуємо”, — наголосив Трамп.

Трамп також уточнив, що ці 25% не включають галузеві мита, які його адміністрація вже ввела або може ввести на товари, що імпортуються у ключові галузі промисловості.

Тарифна політика Трампа

Нагадаємо, що 2 квітня Трамп оголосив про введення масштабних мит проти більшості торгових партнерів США. Початкові тарифи складали 10%, але для деяких країн ставки мита досягали 50%.

Пізніше він призупинив це рішення на 90 днів, до 9 липня, для проведення переговорів щодо укладення торгових угод. Проте базовий тариф у розмірі 10% залишався в силі.

Нещодавно президент США заявив, що не розглядає можливості перенесення крайнього терміну для введення мит.

Крім того, Трамп неодноразово критикував Японію за відмову приймати експорт американського рису, а також за незбалансовану автоторгівлю між двома країнами.

“Токіо слід змусити платити 30%, 35% або скільки б ми не визначили, тому що у нас також великий торговий дефіцит з Японією”, — сказав Трамп.

Водночас його торговий радник повідомив, що переговори з Японією щодо укладення угоди продовжуватимуться.

Раніше ми писали про те, що Україна закликала США пришвидшити оборонну підтримку.

Exit mobile version