Ямайка вимагає репарацій за рабство від короля Чарльза III — підтримка країн Карибського басейну

Ямайка вимагає від короля Чарльза III репарацій за трансатлантичне рабство. Ідею підтримують країни Карибського басейну та планують юридичні кроки.

Ямайка вимагає від короля Чарльза III репарацій за трансатлантичне рабство. Ідею підтримують країни Карибського басейну та планують юридичні кроки.

Прем’єр-міністр Ямайки Ендрю Голнесс оголосив, що країни Карибського регіону підтримують звернення Кінґстона до короля Великої Британії Чарльза III із вимогою репарацій за трансатлантичну работоргівлю, яка тривала з XVI по XIX століття. Повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на Guardian. 

Про це повідомляє Guardian. Голнесс виступив на саміті КАРІКОМ — Карибської співдружності, що включає 20 держав і асоційованих членів, заявивши про «широку підтримку» ініціативи Ямайки щодо петиції до монарха, який є главою держави острова.

Ямайський уряд просить Чарльза III звернутися до судового комітету Таємної ради — найвищої апеляційної інстанції для заморських територій Великої Британії та країн Співдружності. Завдання — юридично встановити, чи було примусове переміщення африканців на Ямайку законним, чи становило воно злочин проти людства, і чи несе Велика Британія відповідальність за тривалі наслідки рабства.

За час трансатлантичної работоргівлі понад 12,5 млн африканців насильно вивезли до Америки, включно з Ямайкою, де їх продавали в рабство.

Парламент і Кабінет міністрів Ямайки підтримали відповідну резолюцію. Прем’єр Голнесс охарактеризував звернення як «сміливий крок до справедливості», підкресливши, що у разі позитивного рішення Велика Британія буде юридично зобов’язана компенсувати завдану шкоду.

Міністерка культури Ямайки Олівія «Бабсі» Грейндж вказала, що ініціатива матиме вплив на зусилля отримання репарацій у всьому Карибському регіоні, де країни будуть визначати власні кроки.

Прем’єр Сент-Вінсента і Ґренадин Ральф Гонсалвес підтвердив готовність регіону до боротьби за репарації за геноцид корінних народів та поневолення африканців. Він також наголосив на необхідності залучення африканських країн до спільних дій — це питання буде обговорюватись на вересневому саміті Африка-КАРІКОМ.

Нагадаємо, у квітні 2023 року король Чарльз III вперше висловив підтримку дослідженню історичних зв’язків британської монархії з трансатлантичним рабством.

Exit mobile version