ЄС не може купити американську зброю для України зі свого бюджету

ЄС не зможе напряму оплатити американську зброю для України зі свого бюджету через обмеження внутрішніх договорів. Країни ЄС використовуватимуть власні кошти для цього.

ЄС не може купити американську зброю для України зі свого бюджету

Європейський Союз не зможе напряму використовувати свій бюджет для закупівлі американської зброї для України. Це пов’язано з обмеженнями, що випливають з внутрішніх договорів блоку, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Bloomberg.

Відсутність можливості витратити бюджет ЄС на американську зброю

Про це заявив єврокомісар з оборони Андрюс Кубілюс. Він пояснив, що базові договори Євросоюзу не дозволяють використовувати кошти бюджету ЄС для закупівлі американської зброї. Таким чином, країни-члени ЄС повинні використовувати для цього власні національні бюджети, включаючи кошти, отримані від Європейського Союзу.

“Єврокомісія може заохотити держави ЄС використати гроші із загальноєвропейської позики в розмірі 150 млрд євро на загальні військові закупівлі, що дозволить вивільнити їхні національні кошти для фінансування поставок зброї Україні”, — зазначив Кубілюс.

Міжнародні угоди і військові витрати ЄС

Єврокомісар також пояснив, що гроші, виділені на військові потреби з бюджету ЄС до 2034 року, будуть “в 40 разів меншими за національні військові витрати держав Євросоюзу”. Більшість зростання військових витрат в ЄС планується фінансувати за рахунок нових військових позик, що допоможе збільшити оборонні бюджети держав-членів.

Як Європа купуватиме зброю для України

Не так давно США і НАТО уклали угоду, за якою європейські країни фінансуватимуть закупівлю американської зброї для України на суму 10 мільярдів доларів. Країни ЄС купуватимуть цю зброю у США для передачі Україні.

До ініціативи вже приєдналися кілька країн, серед яких Швеція, Данія та Німеччина. Однак ряд країн, включаючи Угорщину, Чехію, Італію та Францію, вирішили не долучатися до цієї угоди.

Згідно з угодою, Україна отримає значну кількість систем протиповітряної оборони, ракет та боєприпасів. США не будуть напряму постачати зброю Україні, а замість цього країни НАТО закуповуватимуть її зі своїх запасів і замінюватимуть знищене озброєння.

Раніше ми писали про те, що ЄС відкривала переговори про вступ Молдови 4 липня.

Exit mobile version