Біля Тайваню стався землетрус, у регіоні оголосили про загрозу цунамі

Фото: біля Тайваню стався потужний землетрус (Getty Images) Автор: Валерій Савицький

Вранці у середу, 3 квітня, поблизу Тайваню стався землетрус магнітудою 7,5 балів. Влада Тайваню й Японії повідомили про загрозу цунамі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Центральної метереологічної служби Тайваня (CWA).

Епіцентр землетрусу розташований приблизно за 18 кілометрів (11 миль) на південь від міста Хуалянь. У місті зафіксоване руйнування будинків.

Жителям острова було надіслане сповіщення від служби з попередженням про більш масштабне цунамі, яке вплине на північне узбережжя.

Японське метеорологічне агентство також видало попередження про цунамі висотою до 3 метрів на островах Міякодзіма та Окінава.

Японські ЗМІ повідомили, що поштовхи могли згенерувати хвилі висотою до 3 метрів у деяких районах префектури Окінава, що розташована приблизно за 1000 миль на південь від Токіо.

Людей закликали не наближатися до узбережжя та евакуюватися до районів, розташованих на більшій висоті.

Перше цунамі висотою 30 см атакувало берег віддаленого острова Йонагуні, що розташований за 110 км від Тайваню. Влада Японії попередила, що за ним можуть послідувати більш високі хвилі.

Потужний землетрус у Японії

1 січня в Японії стався потужний землетрус магнітудою 7,6 бала. Опісля протягом лише 12 годин було зафіксовано понад 100 нових сильних поштовхів.

Загрозу цунамі також було оголошено у російських містах Владивосток і Находка.

Внаслідок землетрусу і цунамі після нього, загинули 244 людини. Населені пункти на півострові Ното в префектурі Ісікава на узбережжі Японського моря зазнали суттєвих руйнувань.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version