Йдеться про причетність політиків до мережі російської дезінформації через сайт “Voice of Europe”, яку викрили спецслужби Чехії.
Максиміліан Кра
Керівники ультраправої партії “Альтернативи для Німеччини” планують допитати двох партійних законодавців щодо їхніх зв’язків із загальноєвропейською проросійською мережею дезінформації, яку викрили спецслужби Чехії і яку організував Віктор Медведчук.
Про це пише Bloomberg з посиланням на пресслужбу політсили та джерела.
Йдеться про Максиміліана Кра, провідного кандидата від партії на виборах до Європейського парламенту в червні, та Петра Бюстрона, депутата нижньої палати парламенту Берліна. Інформацію про ймовірну причетність депутатів до мережі оприлюднили у звіті видання Spiegel.
За словами німецького чиновника, внутрішня розвідка Німеччини зіграла ключову роль у чеському розслідуванні.
Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер минулого тижня заявила, що чеське розслідування завдало “важливого удару” по російській дезінформації. Фезер у коментарі Spiegel зазначила, що провідні політики AfD неодноразово з’являлися на “Voice of Europe”, через який поширювали дезінформацію. А це є доказом того, що партійні “друзі Путіна неодноразово дозволяють використати себе тут і робити їх частиною російського пропагандистського апарату”.
“Було важливо, щоб цю операцію впливу розкрили перед європейськими виборами”, − додала Фезер.
Обидва політики заперечують обвинувачення.
Петр Бюстрон
- Минулого тижня уряд Чехії заявив, що його служба контррозвідки виявила російську мережу, яка намагалася вплинути на політику та громадську думку в Європі, включно з платежами європейським політикам. LB.ua стало відомо, що викрити мережу допомогла Служба безпеки України.
- Уряд у Празі не назвав імен передбачуваних одержувачів або додаткових подробиць про потік грошей, але він наклав санкції на місцеву компанію, яка керує вебсайтом “Voice of Europe”, і на двох осіб, пов’язаних з нею. Одним з них є Віктор Медведчук, політик, близький до президента Росії Володимира Путіна, якого Україна заарештувала та звинуватила у державній зраді у 2021 році. Його передали Росії в рамках обміну полоненими у 2022 році.
- Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала зазначив, що робота національної контррозвідки призвела до того, що “інші країни Європи почали розслідувати діяльність проросійських шпигунських мереж і поступово прийшли до серйозніших висновків”.
Коментувати