Xinghuo: як Китай робить крок до майбутнього в ядерній енергетиці

Китай вирішив побудувати першу в світі гібридну ядерну електростанцію, яка поєднуватиме термоядерний синтез і поділ, що стане справжнім проривом для глобальної ядерної енергетики.

Xinghuo: як Китай робить крок до майбутнього в ядерній енергетиці

Китай вирішив побудувати першу в світі гібридну ядерну електростанцію, яка поєднуватиме термоядерний синтез і поділ, що стане справжнім проривом для глобальної ядерної енергетики, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Interesting Engineering.

Проект отримав назву Xinghuo, і це буде високотемпературний надпровідний реактор, здатний генерувати 100 мегават енергії в безперервному режимі. Очікується, що установка буде підключена до енергомережі до кінця десятиліття.

Загальна вартість цього проєкту становить 2,76 мільярда доларів, а завод планується побудувати на науковому острові Яоху в зоні високих технологій Наньчана, що знаходиться в провінції Цзянсі.

Згідно з інформацією, наданою South China Morning Post, реактор Xinghuo розробляється в рамках спільного підприємства між державною корпорацією China Nuclear Industry 23 Construction Corporation і компанією Lianovation Superconductor. За умовами угоди, реактор має досягти коефіцієнта посилення енергії (Q), що перевищує 30. Для порівняння, Міжнародний термоядерний експериментальний реактор у Франції прагне до значення Q більше 10, а у 2022 році в Національному центрі запалювання США вдалося досягти значення Q, рівного 1,5.

Однією з основних особливостей Xinghuo є поєднання термоядерного синтезу і ділення. Високошвидкісні нейтрони, що утворюються в результаті термоядерних реакцій, сприятимуть поділу в навколишніх матеріалах, що, в свою чергу, збільшить енергетичний вихід і потенційно зменшить кількість ядерних відходів.

Терміни завершення будівництва реактора поки не розголошуються, але очікується, що оцінка впливу на навколишнє середовище буде готова до кінця цього року.

Інші важливі технологічні досягнення

Окрім цього революційного кроку в ядерній енергетиці, у США були представлені роботи-гуманоїди, які рухаються практично так само плавно, як люди. Хода цих роботів є вражаюче схожою на людську.

Крім того, Китай продовжує просуватися вперед у розробці новітніх технологій і створив крихітного морського робота, який успішно “вижив” на дні Маріанської западини. Цей робот, вагою всього 16 грамів, не піднімає осад, як більші роботи, що дозволяє йому працювати без впливу на навколишнє середовище.

Також Україна подала перший звіт до Енергетичного співтовариства.

Exit mobile version