У Пекіні відбувся незвичайний півмарафон, де змагалися не лише люди, а й людиноподібні роботи. У забігу взяли участь два десятки роботів, які були оснащені різноманітними аксесуарами — від кросівок до боксерських рукавичок. Змагання викликали чималий інтерес, адже це був перший випадок, коли роботи змагалися з людьми на такій дистанції, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Reuters.
Як роботи змагалися з людьми на півмарафоні в Пекіні
Найшвидший робот, Tiangong Ultra, подолав 21 км за 2 години 40 хвилин, що більш ніж удвічі повільніше за переможця серед людей, який фінішував за 1 годину 2 хвилини. Інші роботи показали ще гірші результати. Деякі з них зазнали труднощів вже на старті: один робот упав, але зміг піднятися і продовжити рух, а інший врезався в огорожу та збив свого оператора.
Роботи мали різні розміри — від 120 см до 180 см заввишки, і навіть один з роботів виглядав майже як реальна жінка, здатна підморгувати та посміхатися.
Роботи та люди: хто краще подолав півмарафон в Китаї
Декілька роботів були одягнені в кросівки, один з них був навіть у боксерських рукавичках. Інший робот мав червону пов’язку з написом китайською мовою: “Приречений на перемогу”. Розробники роботів провели кілька тижнів на тестуваннях, а на змагання прибули разом зі своїми операторами, створивши своєрідну команду.
Забіг більше нагадував автоперегони, оскільки для досягнення результату роботам потрібні були допомога інженерів та навігаційні команди.
Півмарафон у Китаї: перші змагання між роботами і людьми
Tiangong Ultra, робот-переможець, є продуктом Пекінського інноваційного центру людиноподібної робототехніки. Технічний директор центру, Тан Цзянь, зазначив, що Tiangong Ultra продемонстрував чудовий результат завдяки своїм довгим ногам і спеціальному алгоритму, що імітує біг людини.
“Ми не хочемо хвалитися, але жодна західна робототехнічна компанія не досягала таких результатів, як наш Tiangong”, — додав він, зазначивши, що під час змагань робот змінював батареї лише тричі.
Проте, професор Алан Ферн з Університету штату Орегон зауважив, що подібні досягнення не є проривом у технологіях ШІ, оскільки програмне забезпечення для таких роботів було розроблено ще 5 років тому.
Нагадаємо, в Китаї затонув новітній атомний підводний човен.
Коментувати