В Україні значно похолодає: коли будуть сильні дощі та де чекати на “мінус”


В Україні значно похолодає: коли будуть сильні дощі та де чекати на "мінус"

Дощ. / Фото: pixabay.com

Циклон з Балкан приніс вологу і холод.

Дощова погода, що розпочалася в Україні, буде тривати протягом найближчих кількох днів. Крім того, в регіонах стане прохолодно та навіть буде “мінус”.

Про це в інтерв'ю NV розповіла синоптикиня Наталія Птуха.

За її словами, протягом найближчих трьох діб – 16-18 квітня майже по всій Україні будуть опади. На дощову погоду вплинуть атмосферні фронти, пов’язані зі скандинавським циклоном

“Дощі крокуватимуть поруч з похолоданням. У наступні два дні (17-18 квітня) денна температура знизиться до +7-14°. Південь та південний схід грітимуться довше: там до 18 квітня в день буде +22-29°. Потім і туди прийде похолодання, але дуже відносне – термометри показуватимуть до +24°”, – розповіла Птуха.

Втім, від четверга, 18 квітня, стане ще прохолодніше. Середня температура повітря в усіх інших регіонах країни знизиться до денних +6-11°. Що більше – на високогір'ї Карпат 18 квітня буде мокрий сніг, а вночі та вдень стовпчики термометрів опустяться до близько 0°.

“Уся справа у циклоні, який прийде з південного заходу, з Балкан. Він принесе вологу. Проте, південний схід дощі оминуть. Вже 19 квітня балканський гість залишить Україну. Тож місцями ще можуть бути невеликі дощі, на півночі в нічний час — помірні, та 20 квітня пройде вже переважно без опаді”, – додала Птуха.

Втім, температура суттєво не підніметься. Вночі проти 20 квітня буде лише +1-7°, а на заході і півночі на поверхні ґрунту – навіть 0-3°. Вдень 20 квітня на сході буде вдень до +23°, а на решті території України – 7-13° тепла. На карпатському високогір'ї вночі очікується до -2-7°, а вдень лише +1-6°. 

“На стрімке потепління після цієї хвилі холоду теж чекати не варто. В неділю, 21 квітня, можлива поява нового циклону”, – попередила синоптикиня.

Нагадаємо, метеорологиня Віра Балабух повідомила, що літо в Україні 2024 року може бути спекотним, але не рекордно. З одного боку, на це впливає стан океанів, а з іншого – на планету впливатиме активна сонячна радіація.

tsn.ua