Зеленський про 80-ту річницю депортації кримських татар: “Зло геноциду оновило форму і так само пішло проти України”


Зеленський про 80-ту річницю депортації кримських татар: "Зло геноциду оновило форму і так само пішло проти України"

Президент України Володимир Зеленський / Фото: Associated Press

Володимир Зеленський нагадав про 80-ту річницю депортації кримських татар.

Президент України Володимир Зеленський 18 травня – у 80-ту річницю депортації кримських татар – заявив, що режим, який скоював злочини не був покараний, тому зневага до людського життя і державне насильство, які панували в минулому столітті, відродились у наш час.   

Про це він написав у Telegram.

“Вісімдесят років тому був скоєний один з найстрашніших злочинів проти життя людей: радянська влада депортувала кримськотатарський народ. І дітей, і дорослих – усіх. За кілька днів. Безжально. На чужу землю. Під акомпанемент брехні. Досі невідоме точне число загиблих – щонайменше свою третину кримськотатарський народ втратив від цієї депортації. І повернутись додому люди змогли лише через десятки років. Але злочинець не був покараний. Режим не був засуджений. Зневага до людського життя і державне насильство, які панували в минулому столітті, відродились у наш час. Десять років тому старе зло – зло геноциду – оновило форму, змінило ідеологічне прикриття, але не змінило своєї сутності та мішеней і так само пішло проти України, почавши з Криму, – зазначив президент.

Володимир Зеленський також наголосив, що наш спільний історичний обовʼязок – відповісти на удари Росії стійкістю наших людей, перемогою нашої держави над злом окупації та справедливим покаранням за всі російські злочини цієї війни, починаючи від 2014 року. 

“Захищаючи зараз Україну, наших людей і правду про те, що відбувалось на нашій землі, ми вшановуємо памʼять усіх, чиє життя було знищене, та утверджуємо силу людяності – силу для наших наступних поколінь”, – резюмував глава держави.

Нагадаємо, Зеленський дав інтерв'ю виданню AFP – ключові заяви президента.

Читайте також провідні новини дня:

  • Новий закон про мобілізацію набув чинності: які основні зміни і кого вони стосуються
  • Мобілізація по-новому: як працюватимуть в Києві ЦНАПи та які документи треба нести з собою
  • Мобільний зв’язок та Інтернет в Україні – під загрозою: оператори назвали сценарії

tsn.ua