ВАКС взяв під варту Пашинського і призначив заставу у понад 272 млн грн: у НАБУ оприлюднили важливі факти (відео)

Сергій Пашинський зі своїм адвокатом на суді / Фото: скриншот з відео

У НАБУ зібрали деякі факти, що свідчать про обґрунтованість обраного запобіжного заходу Сергію Пашинському.

Вищий антикорупційний суд взяв під варту колишнього народного депутата, в.о. глави Адміністрації президента України та керівника одного з комітетів Верховної Ради України Сергія Пашинського.

Слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосував до колишнього депутата запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 272,520 млн грн застави.

Про це повідомило Національне антикорупційне бюро України. Водночас у НАБУ зібрали деякі факти, що свідчать про обґрунтованість обраного запобіжного заходу.

Заволодіння арештованими нафтопродуктами на 967 млн грн: відео+схема

12 лютого 2024 року НАБУ і САП спільно з СБУ викрили злочинну організацію, через діяльність якої впродовж 2014-2018 рр. держава зазнала збитків на суму 967 млн грн.

Слідство встановило, що у 2014 році суд наклав арешт на  97 тис. тонн нафтопродуктів, ввезених в Україну з порушенням законодавства. Один з підприємців у сфері нафтового бізнесу, який мав “потрібні” зв’язки в державних та правоохоронних органах, спільно з топпосадовцем Адміністрації Президента України розробили схему заволодіння арештованим майном та створили для цього злочинну організацію. Вони домоглися передачі паливо-мастильних матеріалів державному підприємству, на керівні посади в якому призначили підконтрольних осіб. При цьому топпосадовець забезпечив контроль за базами зберігання нафтопродуктів підрозділами МВС, діями яких на місцях керували члени злочинної організації. 

Надалі держпідприємство під приводом “вимушеності продажу” у повному обсязі реалізувало сировину за заниженими цінами підконтрольній організатору схеми компанії. Частково отримані за це кошти вивели на рахунки інших підконтрольних суб’єктів господарювання, у той час як до державного бюджету не надійшло жодної гривні. Загальна сума збитків, завданих державі у результаті реалізації схеми, становить 967 млн грн.

Про підозру наразі повідомили шістьом особам:

  • колишньому в.п. Глави Адміністрації Президента України, народному депутату України, керівнику одного з комітетів Верховної Ради України, співорганізатору ЗО;
  • підприємцю, співорганізатору ЗО;
  • ексдиректору державного підприємства;
  • ексзаступнику директора державного підприємства;
  • менеджеру державного підприємства;
  • керівнику приватного товариства.

Кваліфікація: ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України.

Заходи, спрямовані на встановлення повного розміру збитків, а також інших причетних осіб, у тому числі топпосадовців, тривають.

Схема заволодіння арештованими нафтопродуктами / Фото: НАБУ

Подробиці вчинення злочину  у відео:

Нагадаємо, раніше Пашинський відреагував на обвинувачення, він уточнив, що йдеться про підозру за так зване “розкрадання” палива компанії “Роснефть”, яким в інтересах росіян торгував зрадник олігарх Сергій Курченко. За словами екснардепа, все “розкрадання” полягало в конфіскації цього палива та передавання його на потреби ЗСУ. Звинувачення на свою адресу Пашинський відкинув.

Читайте також провідні новини дня:

  • Для Путіна починаються “сюрпризи”: ЗСУ готуються завдати очільнику Кремля болісного “удару”
  • Чотири сценарії війни очима Заходу: від перемоги Росії, до поступок і переговорів на невигідних для України умовах
  • “До” та “після” вторгнення: якими були зруйновані українські міста та який вигляд мають зараз (фото)

tsn.ua

Exit mobile version