Удар ракетою РФ по “Охматдиту”: у Х-101 знайшли деталі неочікуваного походження


Удар ракетою РФ по "Охматдиту": у Х-101 знайшли деталі неочікуваного походження

Наслідки "прильоту" ракети Х-101 по "Охматдиту" в Києві 8 липня. / Фото: Associated Press

РФ виробляє у вісім разів більше ракет Х-101, ніж до великої війни.

Російська ракета Х-101, яка вдарила по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві, має західні компоненти. Це свідчить про те, що Кремль успішно обходить санкції.

Про це повідомляє газета Financial Times.

Видання наголошує, що Х-101 — одна з найсучасніших крилатих ракет Росії, а тому має вирішальне значення для посилення  ворожої кампанії повітряних ударів по Україні. Зараз в РФ виробляють майже у вісім разів більше цих ракет, ніж до повномасштабного вторгнення 2022-го, і все ще залежать від запчастин із західних країн — зі США, зокрема.

“Західні технології дають змогу їм будувати ці розумні ракети, які дозволяють їхнім терористичним атакам проходити повз нашу слабку протиповітряну оборону”, — наголошує провідна наукова співробітниця з питань санкцій в Інституті KSE Олена Білоусова.

FT пише, що санкції відрізали Росію від деяких передових компонентів. Втім, оборонний сектор країни-агресорки звернувся до мікропроцесорів та інших передових технологій, що не призначені для військового використання. Саме цей перехід видно з українського аналізу ракети Х-101, випущеної в січні цього року, який виявив 16 одиниць електроніки західного виробництва всередині ракети.

Два компоненти були марковані як вироблені швейцарською компанією STMicroelectronics зі штаб-квартирою в Швейцарії, а решта — американськими виробниками мікросхем. Зокрема, Texas Instruments, Analog Devices та Intel. Зазначається, що всі товари призначені, головним чином, для цивільних цілей. Ба більше — деякі з них досить старі.

Аналіз російських документів, проведений Financial Times, показує, як російські компанії 2023-го змогли отримати деталі, ідентичні тим, що були використані в січневому Х-101, просто купивши їх на відкритому ринку та імпортувавши через Китай. І хоча в російських документах зазначено, що деталі були виготовлені західними виробниками, всі вони вказані як такі, що були виготовлені в КНР, Малайзії, Філіппінах, Тайвані або Таїланді.

“Аналіз одного уламка, швидше за все, недооцінює ступінь залежності Росії від іноземного виробництва. Згідно з аналізом Офісу президента України, наданим FT, укомплектований Х-101 може містити понад 50 різних деталей іноземного виробництва”, — йдеться у матеріалі видання.

Нагадаємо, зранку 8 липня РФ влучила у дитячу лікарню “Охматдит” стратегічною крилатою ракетою Х-101. Було знайдено  уламки корпуса задньої частини ракети з серійним номером та частина руля цієї ж ракети.

Саме російська ракета влучила в Охматдит! Висновки експертизи беззаперечні!


Удар ракетою РФ по "Охматдиту": у Х-101 знайшли деталі неочікуваного походження


tsn.ua