За підривами ТЦК та адмінбудівель поліції стоїть ФСБ: в Нацполіції назвали головну мету ворога

Голова Нацполіції Іван Вигівський / Фото: Національна поліція України

Підрив будівель ТЦК – це один із напрямів розвідувально-підривної діяльності спецслужб країни-агресора. 

За підривами ТЦК та адмінбудівель поліції стоїть ФСБ Росії, а головна мета ворога – дискредитація ролі ТЦК та правоохоронців в українському суспільстві.

Про це заявив голова Нацполіції Іван Вигівський на спільному брифінгу із перший заступником голови СБУ Сергієм Андрущенком.

Він нагадав, що упродовж останнього тижня в Україні сталась низка злочинів, пов’язаних із терористичними актами відносно працівників ТЦК та СП, а також поліцейських. 

Голова Нацполіції зауважив, що росіяни не полишають спроб “полювати” за українськими силовиками – йдеться і про вербування людей для скоєння злочинів, і про висвітлення у телеграм-каналах конфліктів за участі військових ТЦК та СП, які націлені на проросійську пропаганду та дестабілізацію ситуації у суспільстві.

“Поліцейські, ще з минулого року, орієнтовані на те, що спецслужби Російської Федерації конкретно полюють за всіма Силами безпеки і оборони, в тому числі за поліцейськими, і конкретно за Територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки”, – наголосив він.

Очільник Нацполіції зазначив, що є спільне розуміння разом зі Службою безпеки, що це — конкретна атака спецслужб Російської Федерації з метою створити хибну думку у суспільстві, дестабілізувати ситуацію і створити негативне відношення до Сил безпеки та оборони в нашій країні.

Перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко додав, що підрив будівель ТЦК – це один із напрямів розвідувально-підривної діяльності спецслужб країни-агресора. 

“Наразі немає жодного випадку, коли б ми не знайшли виконавця. Зокрема, починаючи з 2024 року спільно з Національною поліцією України встановлено 497 осіб, які вчиняли протиправні злочини”, – наголосив він. 

Спікери розповіли, що виконавців терактів спецслужби РФ вербують через месенджери та інтернет-спільноти, обіцяючи “швидкий” заробіток. На співпрацю частіше погоджується молодь, безробітні, або люди, які ведуть асоціальний спосіб життя. Проте замість бажаних коштів виконавці отримують суворе покарання, зокрема й довічне позбавлення волі.

Нагадаємо, від початку 2025 року в Україні зафіксовано 9 терактів, які сталися поблизу або в приміщенні ТЦК,  три випадки були замахами на поліцейських. 

tsn.ua

Exit mobile version