Завершення будівництва третього та четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції є важливим кроком у зміцненні енергетичної незалежності України, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на коментар Олексія Кучеренка.
За його словами, для будівництва будуть використані реактори, що належать Болгарії, і питання їх походження не має ставати предметом політичних спекуляцій.
«Реактори – болгарські. Їх свого часу викупила Болгарія для власних потреб, і тепер вони можуть бути використані в Україні», – пояснив Кучеренко.
Чи є проблема в походженні реакторів?
Кучеренко наголосив, що всі українські атомні станції працюють на реакторах типу ВВР, які були розроблені ще за радянських часів. Це не заважає їхній безпечній та ефективній роботі.
«Сьогодні в Україні експлуатуються 15 енергоблоків, з яких 6 наразі знаходяться в окупації на Запорізькій АЕС. Але всі вони були побудовані за радянськими технологіями, і це не заважає їхній роботі», – підкреслив він.
Будівництво на ХАЕС: що вже зроблено?
Наразі значна частина будівельних робіт на Хмельницькій АЕС вже виконана, а добудова енергоблоків є найбільш економічно вигідним варіантом.
«На майданчику ХАЕС вже давно зведено дві бетонні конструкції для реакторів. Загальні капіталовкладення в цей проєкт перевищують 1 мільярд доларів. Станом на сьогодні готовність одного блоку становить 75–80%, другого – близько 20%. Раніше планувалося будівництво восьми енергоблоків, однак поки що збудовано лише два», – зазначив Кучеренко.
На якому паливі працюватимуть нові реактори?
Важливим аспектом є те, що нові енергоблоки не будуть залежати від російського ядерного палива.
За словами Кучеренка, реактори працюватимуть виключно на паливі американської компанії Westinghouse, що є ще одним кроком до повної енергетичної незалежності від РФ.
Фінансування будівництва: хто покриє витрати?
Раніше народна депутатка Вікторія Гриб запевнила, що кошти на будівництво ХАЕС не будуть вилучатися з державного бюджету або критично важливих сфер.
За її словами, фінансування проєкту здійснюватиметься за рахунок банківських кредитів, що дозволить швидко окупити вкладені інвестиції.
Таким чином, Україна продовжує рухатися до повної енергетичної незалежності, розширюючи власні потужності без використання російських технологій.
Раніше ми писали що біля Хмельницької АЕС знову пролетів російський дрон.
Коментувати