Шмигаль розкрив “червоні лінії” України в угоді з США щодо рідкісноземельних металів

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав основні "червоні лінії" України у переговорах зі Сполученими Штатами Америки щодо угоди про рідкісноземельні метали.

Шмигаль розкрив "червоні лінії" України в угоді з США щодо рідкісноземельних металів

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав основні “червоні лінії” України у переговорах зі Сполученими Штатами Америки щодо угоди про рідкісноземельні метали. За словами Шмигаля, ці пункти включають три ключові умови, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на пресконференцію з представниками Єврокомісії.

Під час пресконференції з представниками Єврокомісії Шмигаль зазначив, що перша “червона лінія” — це дотримання Конституції України. Друга умова — прагнення України до членства в Європейському Союзі і виконання зобов’язань перед ЄС. Третя важлива умова — це дотримання міжнародного права. Окрім цього, прем’єр наголосив на важливості того, щоб угода була рівноправною для обох сторін.

“Ми хочемо, щоб це була партнерська угода з рівними умовами для обох сторін”, — зазначив він.

Шмигаль також додав, що наразі Україна формує делегацію технічного рівня, яка співпрацює з міжнародними юридичними фірмами. Наприкінці цього тижня буде відправлена делегація до США разом із юристами, а технічні перемовини мають розпочатися вже цими вихідними та продовжаться наступного тижня. “Ми налаштовані оптимістично”, — підкреслив прем’єр.

Нагадаємо, що в лютому Україна та США почали переговори щодо угоди про рідкісноземельні метали, але початковий варіант угоди так і не був підписаний. Нещодавно США передали Україні новий проект угоди, а також обговорили його на технічній онлайн-зустрічі.

Водночас президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна надішле технічну групу до США для подальших переговорів з американськими партнерами щодо угоди. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга додав, що Україна вже сформулювала свою позицію по угоді та готує групу для переговорів.

Крім того, Україна виділила 2,8 мільйона доларів для підготовки угоди.

Нагадаємо що уряд цьогоріч не планує підвищувати мінімальну зарплату.

Exit mobile version