Борги у відновлюваній енергетиці України – ключова перешкода для інвестицій

Проблеми з боргами в секторі відновлювальних джерел енергії серйозно ускладнюють залучення нових інвестицій в українську енергетику.

Борги у відновлюваній енергетиці України – ключова перешкода для інвестицій

Проблеми з боргами в секторі відновлювальних джерел енергії серйозно ускладнюють залучення нових інвестицій в українську енергетику. Як зазначив комерційний директор Elementum Energy Роман Волошенюк, накопичення боргів за вироблену електроенергію на станціях, що працюють на відновлюваних джерелах, стало суттєвою перешкодою для розвитку галузі, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

Волошенюк повідомив, що через затримки в механізмах державної підтримки, включаючи ринкову премію, ситуація з боргами тільки погіршується. Наприклад, у 2024 році виплати за механізмом ринкової премії для виробників відновлювальних джерел енергії були здійснені лише в останні дні грудня, і то тільки за три місяці. Крім того, виплати за “зелений” тариф не виконуються в повному обсязі, і борги накопичуються ще з 2022 року.

“На сьогодні заборгованість у секторі відновлюваної енергетики перевищує 22 млрд грн”, — підкреслив Волошенюк. Він також зазначив, що такі постійні фінансові проблеми негативно впливають на довіру інвесторів і ускладнюють виконання державних зобов’язань щодо результатів аукціонів.

Вплив військових і фінансових ризиків

Інвестор також зазначив, що, крім фінансових проблем, важливим фактором, який стримує інвестиції, є військові ризики. “Ці фактори значно ускладнюють прийняття рішень щодо нових інвестицій у будівництво енергетичних потужностей в Україні”, — підсумував він.

Зазначимо, що для стабілізації ситуації на ринку енергетики, на думку народного депутата Олексія Кучеренка, необхідно створити чітку дорожню карту, яка допоможе вирішити технічні та фінансові проблеми, зокрема, у сфері боргів.

У такому контексті необхідна комплексна стратегія, яка дозволить стабілізувати ситуацію на енергетичному ринку і відновити довіру інвесторів до цієї галузі.

Нагадаємо що в енергетиці продовжують накопичуватись мільярдні борги.

Exit mobile version