Україна не досягла угоди з інвесторами щодо реструктуризації ВВП-варрантів на суму $2,6 мільярда. Про це повідомило Міністерство фінансів після завершення першого раунду переговорів із власниками боргових паперів у Вашингтоні. Повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на Financial Times.
Як повідомляє Financial Times, українська сторона розглядає всі можливі варіанти подальших дій та планує продовжити перемовини. Відсутність згоди загрожує здійсненням великої виплати в розмірі близько $600 мільйонів у травні цього року, якщо не буде досягнуто нових умов реструктуризації.
Міжнародний валютний фонд раніше попереджав, що затримка в переговорах щодо ВВП-варрантів може створити ризик для чинної програми фінансової підтримки України на $15,5 мільярда. ВВП-варранти не були включені до попередньої реструктуризації облігацій на понад $20 мільярдів, проведеної у 2022 році.
Україна вимагає перегляду умов через зміну економічного ландшафту, спричиненого повномасштабною війною. Варіант виплати пов’язаний з показниками зростання ВВП у 2023 році. Зростання української економіки, ймовірно, активізується після закінчення бойових дій, що потенційно збільшить обсяг зобов’язань за цими інструментами.
ВВП-варранти були створені в межах домовленостей 2015 року як механізм мотивації інвесторів, що давав їм право на частку від майбутнього економічного зростання України. Після вторгнення РФ у 2022 році ці зобов’язання стали предметом дебатів, адже українська влада та її партнери вважають недоцільним віддавати значні кошти приватним кредиторам під час повоєнного відновлення.
Раніше ми вже повідомляли про те, який буде курс євро після Великодня: чого чекати українцям.
Коментувати