Україна шукає всі можливі шляхи до миру: що говорить головнокомандувач ЗСУ

Україна активно розглядає різноманітні шляхи для досягнення миру, однак Російська Федерація блокує базову пропозицію — припинення вогню на 30 днів.

Україна шукає всі можливі шляхи до миру: що говорить головнокомандувач ЗСУ

Україна активно розглядає різноманітні шляхи для досягнення миру, однак Російська Федерація блокує базову пропозицію — припинення вогню на 30 днів, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Facebook-сторінку головнокомандувача Збройних сил України (ЗСУ) Олександра Сирського.

Переговори з ЄС

За словами Сирського, він провів переговори через відеоконференцію з головою Військового комітету Європейського Союзу генералом Робертом Брігером. Під час бесіди головнокомандувач ЗСУ:

  • Пояснив необхідність нарощування ініціативи ЄС щодо постачання Україні боєприпасів та засобів протиповітряної оборони (ППО);
  • Виклав своє бачення поточної ситуації на фронті та зазначив, що Україна здійснює реорганізацію управління ЗСУ, переходячи на корпусну структуру;
  • Обговорив з Брігером пропозиції щодо оптимізації та розширення співпраці в питаннях підготовки українських військових.

Блокування Росією пропозицій

“Ми прагнемо до миру та готові розглядати всі можливі формати досягнення його. Але Росія продовжує блокувати нашу базову пропозицію — припинення вогню на 30 днів. Тому єдність наших міжнародних партнерів та принциповість у підтримці цього питання є критично важливими для досягнення справедливого і довготривалого миру”, — наголосив Сирський.

Спроби США врегулювати війну

Останні місяці США активно вели переговори як з Україною, так і з Росією, намагаючись знайти шлях до припинення війни. Під час розмов із Києвом Вашингтон запропонував повне припинення вогню, що було підтримано Україною. Однак Росія висунула власні умови та неодноразово оголошувала фіктивні “перемир’я”, які сама ж і порушувала.

7 травня спецпредставник президента США Кіт Келлог заявив, що Україна нібито погоджується на створення демілітаризованої зони, що перебуватиме під спільним контролем з Росією. Однак у Офісі президента України висловили своє бачення щодо цієї ініціативи.

Нагадаємо, Україна та Нідерланди планують посилити співпрацю в енергетиці.

Exit mobile version