Тарифи “Укрзалізниці”: чому підвищення може знищити села

Підвищення тарифів "Укрзалізниці" на 37% може призвести до скорочення експорту, втрати ВВП, безробіття та руйнування інфраструктури.

Підвищення тарифів "Укрзалізниці" на 37% може призвести до скорочення експорту, втрати ВВП, безробіття та руйнування інфраструктури.

Плановане підвищення тарифів на вантажні перевезення “Укрзалізниці” на 37% викликало серйозне занепокоєння у представників добувної галузі. За словами виконавчої директорки Національної асоціації добувної промисловості України Ксенії Оринчак, таке рішення є економічно необґрунтованим, оскільки в “Укрзалізниці” існують внутрішні резерви для зниження витрат. Повідомляє сайт Kirovograd з посиланням на РБК-Україна .

Вона наголосила, що подібні дії компанії негативно впливають на галузь, яка вже зазнала значного фінансового тиску через попередні підвищення. Із початку війни вартість залізничних перевезень для підприємств зросла на 140%. Нова індексація поглибить дисбаланс у логістичних витратах і призведе до зростання цін на руду та вугілля.

На думку Оринчак, подальше підвищення тарифів може поставити під загрозу економічну стабільність підприємств. Вони змушені будуть зменшити виробництво або зупинити роботу. Це, у свою чергу, спричинить зменшення валютних надходжень, зниження ВВП і зростання безробіття в промислових регіонах країни.

Згідно з оцінками асоціації, у разі збереження чинної тарифної політики експорт продукції гірничо-металургійного комплексу може скоротитися на 10–15% у середньостроковій перспективі. Частина вантажів може перейти на автотранспорт, що посилить навантаження на дороги та призведе до погіршення їхнього стану.

Оринчак також застерегла, що підвищення тарифів вплине на суміжні галузі — енергетику, машинобудування, логістику — і спричинить ланцюгові втрати в економіці, які, за оцінками експертів, можуть сягнути десятків мільярдів гривень.

НАДПУ закликає “Укрзалізницю” терміново переглянути тарифну політику та розробити прозорий механізм ціноутворення, який би враховував інтереси як перевізника, так і бізнесу.

Паралельно із заявами з боку промисловості, Всеукраїнський конгрес фермерів також виступив із критикою. За словами представників організації, підвищення тарифів зробить вирощування сільгосппродукції нерентабельним для малих і середніх господарств. Це, своєю чергою, може призвести до відмови від земель, здорожчання продуктів, втрати робочих місць і депопуляції сіл, які сьогодні тримаються на фермерстві.

Ми вже повідомляли про те, що збитки Укрзалізниці: понад 4 млрд при 100 млрд доходу

Exit mobile version