Суші: корисні властивості для організму

Суші — досить суперечлива страва. Одні полюбляють її та ладні їсти хоч щодня. Інші ставляться скептично, побоюються навіть куштувати через те, що до складу входить сира риба. Насправді це дуже корисний наїдок. Розповімо про нього більш детально. 

Переваги від споживання

Правильно приготовлена страва вкрай поживна й позитивно впливає організм. До складу входять тунець, вугор, лосось, багаті на вітаміни, мікро- та макроелементи. Головна їхня цінність — омега-3 жирні кислоти. Вони незамінні для чоловічого й жіночого здоров’я, бо забезпечують нормальну роботу нервової системи, головного мозку. Також:

 •     регулюють обмін речовин;
 •     стимулюють захисні функції організму;
 •     сповільнюють розпад колагенових волокон у хрящах, чим сприяють зміцненню суглобів;
 •     нормалізують артеріальний тиск;
 •     знижують рівень холестерину;
 •     покращують роботу серця, судин;
 •     поліпшують пам’ять;
 •     усувають дратівливий стан, підвищену стомлюваність;
 •     стабілізують гормональний фон;
 •     уповільнюють процеси старіння, сприяє омолодженню шкіри;
 •     укріплюють імунітет. 

Іншим незамінним компонентом готової страви є васабі — трав'яниста рослина, яку часто називають "японський хрін", хоча нічого спільного з ним не має. Вона багата на ізотіоціанати — речовини з антибактеріальними властивостями, які ведуть боротьбу з мікроорганізмами, що спричиняють хвороби ШКТ. Проте кореневища вартують чимало, тому часто поза межами Японії пасту готують із суміші хрону, гірчиці та зеленого харчового барвника. Вона також має чудові корисні властивості, зокрема, антибактеріальні. 

Загортають роли в лист водоростей норі. Вони багаті на йод, вітаміни E та C. Цей компонент підвищує користь страви. 

Калорійність продукту

Рис та риба забезпечують швидке насичення організму. Це робить їх головними компонентами в меню дієти під час коригування ваги. Тому навіть якщо ви притримуєтесь раціону, можна побалувати себе смачними суші в Кропивницькому від Ikura без шкоди для фігури.  У 100 г міститься 127 ккал, тому суші можна сміливо споживати, не хвилюючись за фігуру. Тільки не варто робити їх основною стравою в раціоні, бо для схуднення необхідне різноманіття. 

Чи може бути шкода

Негативний вплив на організм можливий через використання сирої риби. Якщо вона неякісна та допущені помилки під час приготування, є ризик з’їсти з її м’ясом яйця паразитів. Не варто зловживати соєвим соусом, бо він містить багато солі. Вона відкладається в суглобах, затримує рідину в організмі. У людей із гіпертонією спричиняє підвищення тиску. 

Надмірне захоплення ролами може призвести до накопичення великої кількості йоду, що міститься в норі. Він відкладається в щитоподібній залозі й спричиняє її захворювання. Рис багатий на крохмаль, а його не рекомендовано за цукрового діабету. 

Дієтологи радять споживати суші не частіше трьох разів на тиждень, щоб вони приносили користь організму. Також потрібно вибирати перевірені заклади, що спеціалізуються на японській кухні. А ще — обов’язково вживати імбир, який нівелює шкоду від сирої риби.

Реклама

dostyp.com.ua

Exit mobile version